کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

مکان‌های دیدنی آنت‌ورپ

سایرشهرهای بلژیک - بلژیک ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۱۴


ساختمان راه آهن مرکزی آنت‌ورپ:

ساختمان راه آهن مرکزی ، بین سالهای 1905 - 1895 ساخته شده است. طراحی ساختمان سنگی و گنبد وسیع بالای سالن انتظار مسافران را لوییس دلاکنسری (Louis Delacenserie)  انجام داده و طراحی قسمت های آهنی و شیشه ای سالن که قسمت به قطارها را جدا می کند، به عهده ی کلمنت ون بوگارت (Bogaert Clement Van) بوده است. طراحی راهروی ورودی ایستگاه - که معماری قابل توجهی نیز دارد - کار یک معمار محلی به نام یان ون آسپرن(Jan Van Asperen) است.

از سال 1998، ساخت و سازهای وسیعی برای ایجاد تونلهای زیرزمینی برای قطارها آغاز شده است و تونل جدیدی بین دو ایستگاه مرکزی در شمال شهر و ایستگاه برچم (Berchem) در جنوب شهر ساخته شده است که مخصوص قطارهای زیرزمینی سریع است.

دن دام (Den Dam)

دن دام ، منطقه‌ای تجاری در شمال آنت‌ورپ بوده است و در این اواخر ، نوسازی‌های زیادی در این منطقه انجام شده است. پارک بزرگی به نام پارک ریل شمالی (Northem Rail Parc) در آن ساخته اند که یک زمین چمن کاری شده‌ی وسیع و مکان‌هایی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و زمین بازی دارد.

zurenborg_antwerp_belgium_shabavizparvaz_01

زورنبرگ (Zurenborg)

زورنبرگ، منطقه ای در جنوب شرقی آنت‌ورپ است که به خاطر خانه های مدرن خود شهرت دارد. این منطقه بین سالهای 1906 - 1894 توسعه پیدا کرد و همزمانی این توسعه ، با دوره ی اوج نوآوری در هنر، باعث ساخت این ساختمان های زیبا شده است؛ البته سبک های دیگر ، مثلا ً نئورنسانس و نئوکلاسیک نیز در ساخت این بناها موثر بوده اند.

تاثیر طبیعت و مواد ارگانیک در نام گذاری این ساختمان ها به خوبی مشهود است؛ مثلا ً ساختمان گل آفتاب گردان ، ساختمان رز ، ساختمان لاله و غیره. نام برخی از ساختمان ها هم مربوط به تاریخچه ی شهر مثلا ً شیرهای فلاندرز (Lion of Flanders) و نام خیابان ها مثل خیابان واترلو (Waterloo Street) است. برخی از ساختمان ها طوری ساخته شده اند که تقریبا ً یک گروه تشکیل می دهند؛ مثلا ً ساختمان های زمان (Time) که هر کدام مربوط به زمانی از روز هستند؛ ساختمان روز (Day)، صبح (Morning)، غروب (Evening) و شب (Night)؛ یا ساختمان هایی که هر کدام نشانگر یک فصل هستند؛ مثل ساختمان بهار (Spring)، تابستان (Summer)، پاییز (Autumn) و زمستان (Winter).

زویید (Zuid)

منطقه ای زیباست در آنت‌ورپ که به علت معماری هنری ساختمان هایش معروف است. این منطقه به پاریس کوچک شهرت دارد. پاریس کوچک، قبلا یکی از دژهای دفاعی شهر آنت‌ورپ بوده است که در سال 1874، تخریب و بعد با خیابان ها و ساختمان های زیبا جایگزین شد و به تدریج در طی 25 سال به صورت فعلی درآمد. جاذبه های این منطقه شامل موارد زیر است:

-دو نمایشگاه بین المللی (ساخته شده بین سالهای 1894 - 1885)؛

-موزه ی هنرهای زیبا (1890)؛

-کارخانه ی بیسکویت سازی (Parein Biscuit Factory)(1894)؛

-کلیسای سنت میشل (St.Michiels Church) (1897)؛

-ساختمان کالج ایالتی بازرگانی (State Commercial College) (1897)(که اکنون به عنوان موسسه ی ترجمه ی (High Institute for Translators) از آن استفاده می شود)؛

-ایستگاه جنوبی (1898) که در طی جنگ جهانی دوم، متحمل آسیب زیادی شد و رونق اولیه ی خود را از دست داد؛ ولی به تدریج، جذابیت های منطقه ، به اضافه ی برگزاری مراسم بزرگ داشت روبنز (Rubens) - نقاش معروف - در سال 1977 در این منطقه که به نام وی نام گذاری شده بود، مجدداً باعث جلب جهان گردان و رونق گرفتن منطقه شد.

Zuid_antwerp_belgium_shabavizparvaz

ون وسن بکسترات (Van WesenBekestraat) :

محله‌ی چینی ها (China Town) در آنت‌ورپ است. رستورانهای آسیایی، بزرگترین سوپرمارکت آسیایی کشور به نام سان وا (Sun Wah)، یک معبد بودایی (Buddhist Temple) و مدرسه ی کونگ فو (KungFu) در این محله هم وجود دارد. در ورودی و خروجی محله، دو شیر چینی (Chinese Lion)، طلسم محافظت ساکنان محل هستند و خیابان های محله با فانوس ها و چراغ هایی به شکل اژدها تزیین شده اند تا نمایانگر اصالت مردم منطقه باشند.

van_wesenbekestraat_antwerp_belgium_shabavizparvaz_01

برج بویرن (Boerentoren)

این آسمان خراش با 97 متر ارتفاع، دومین ساختمان بلند آنت‌ورپ ، پس از کلیسای مریم مقدس (Cathedral of our Lady) و اولین آسمان خراش ساخته شده در قاره ی اروپاست و تا سال 1950، بلندترین ساختمان اروپا بود. این ساختمان در سال 1931 تکمیل شد و طراحی آن، کار یان ون هوئناکر (Jan Van Hoenacker) بوده است.

boerentoren_antwerp_belgium_shabavizparvaz

ساختمان های اصناف (Guild Houses)

این ساختمان ها در اطراف میدان مرکزی شهر آنت‌ورپ، با معماری زیبای خود، از جذابیت های شهر هستند. طراحی این ساختمان ها به سبک معماری محلی است و ساخت آنها با ارتفاع و سبک های مختلف، باعث زیبایی بیشتر آنها شده است. از مشخصه های این مجموعه ی ساختمانی، استفاده ی زیاد از شیشه در آن و پنجره های زیاد، برای استفاده ی بیشتر از نور است.

guild_houses_antwerp_belgium_shabavizparvaz

تالار شهر (City Hall)

تالار شهر آنت‌ورپ را کورنلیس فلوریس (Cornelis Floris) به سبک قصرهای ایتالیایی، طراحی کرده است. ساختمان اولیه در سالهای 1565 - 1561 ساخته شد. در سال 1576 ساختمان ، در اثر آتش سوزی به شدت آسیب دید و تنها دیوارهای خارجی آن برجای ماند؛ سپس در سالهای 1891 - 1882 به طور کامل بازسازی شد.

city_hall_antwerp_belgium_shabavizparvaz

باغ وحش (Antwerp Zoo)

باغ وحش در مرکز شهر آنت‌ورپ در مجاورت ایستگاه مرکزی قطار است و قدیمی ترین باغ وحش کشور است؛ در سال 1843 تاسیس شده وعلاوه بر استفاده ی عمومی، مرکزی برای تحقیقات جانور شناسی نیز هست.

در سال 1997، قسمتی برای نگهداری پنگوئن ها به این باغ اضافه شد. در سال 1999 فیل ها نیز به سایر حیوانات باغ ملحق شدند و حیوانات زیادی، از جمله اسب آبی (Hippo) در سال 2003 به آن پیوستند. در سال 2007، باغ وحش آنت‌ورپ جایزه ی «بهترین محل نگهداری حیوانات در قرن نوزدهم» را از آن خود کرد.

antwerp_zoo_belgium_shabavizparvaz

موزه ی سلطنتی هنرهای زیبا (Royal Museum of Fine Art)

این موزه در سال 1810 تاسیس شده و شامل نقاشی ها و مجسمه هایی مربوط به قرن های چهاردهم تا بیستم می شود. این ساختمان با سبک معماری نئوکلاسیک (Neoclassic)، یکی از زیبایی های منطقه ی (Zuid) است.

royal_museum_of_fine_art_antwerp_belgium_shabavizparvaz

موزه ی پلانتین و مورتوس (Plantin Moretus Museum)

این موزه در واقع چاپ خانه ی ناشران معروف بلژیک، کریستوفل پلانتین (Christoffel Plantijin) و داماش ، یان مورتوس (Jan Moretus) بوده است که اکنون تبدیل به موزه شده . این چاپ خانه در قرن شانزدهم تاسیس شد و پس از مرگ پلانتین ، دامادش آن را اداره می کرد. در سال 1867، ادوارد مورتوس (Edward Moretus)، چاپ خانه را به شهر آنت‌ورپ فروخت و یک سال پس از آن، مردم ، امکان بازدید از این چاپ خانه را پیدا کردند.

در سال 2005، این موزه به فهرست میراث فرهنگی یونسکو پیوست و تاکنون، در این فهرست تنها موزه از نوع خود است. در این موزه دو تا از قدیمی ترین دستگاه های چاپ دنیا، کتاب خانه ای عظیم و آرشیوی از فعالیت های پلانتین ، موجود است.

Plantin_Moretus_Museum_antwerp_belgium_shabavizparvaz

موزه وان هدن داگ کنست (Museum Van Hedendaagse Kunst)

این موزه ، محل نمایش آثاری هنری ، به صورت موقت و دوره ای است که در بلژیک ، بزرگترین موزه از این نوع است؛ البته سالنی برای نمایش دایمی آثار هنرمندان بلژیکی و سایر هنرمندان و یک سالن سینما نیز در ساختمان این موزه هست.

Museum_van_hedendaagse_antwerp_belgium_shabavizparvaz

موزه ی عکس (Foto Museum)

این موزه در سال 2004 تاسیس شده است و مجله ی اختصاصی عکاسی به نام اف ام ام (FMM) را به زبان هلندی منتشر می کند.

Foto_Museum_antwerp_belgium_shabavizparvaz

کلیسای جامع مریم مقدس (Cathedral of our Lady)

ساخت این کلیسا در سال 1351 آغاز شده و با ارتفاع 123 متر ، بلندترین ساختمان آنت‌ورپ و بلندترین کلیسای منطقه ی بنلوکس است. در این کلیسا چند اثر از پیترپل روبنز (Peter Paul Rubens) و نقاشان دیگر وجود دارد. این کلیسا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

cathedral_of_our_lady_antwerp_belgium_shabavizparvaz

کلیسای سنت جیمز (St.James Church)

ساخت این کلیسا از سال 1491 آغاز شده. نمای بیرونی آن به سبک گوتیک و داخل آن به سبک باروک ساخته شده است. در قرن های هفدهم و هجدهم اهالی آنت‌ورپ از این کلیسا به عنوان گورستان استفاده می کرده اند. مشهورترین مقبره مربوط به پیترپل آثار وی ، آراسته شده است.

st_james_church_antwerp_belgium_shabavizparvaz

نظر
آخرین اخبار

ترانسفر زمینی وان گولو

ترانسفر زمینی وان گولو

۲۰ آبان ۱۳۹۸

ترانسفر زمینی شهرهای ترکیهشباویز پرواز این افتخار را دارد که بار دیگر با ...

اطلاعات بیشتر
درباره نخجوان

درباره نخجوان

۳۱ شهريور ۱۳۹۸

نخجوان یکی از قدیمی ترین شهرهای باکو و یک جمهوری خود مختار می باشد که منابع ...

اطلاعات بیشتر
چطور از فرودگاه جدید ...

چطور از فرودگاه جدید ...

۲۶ شهريور ۱۳۹۸

فرودگاه جدید استانبول فرودگاه جدید استانبول در سال گذشته افتتاح شد و از ۷ ...

اطلاعات بیشتر
جاذبه های ترابزون

جاذبه های ترابزون

۱۱ شهريور ۱۳۹۸

جاذبه های ترابزون ترکیه مسجد و موزه آیا صوفیهدر ابتدا با نام Hagia Sophia ...

اطلاعات بیشتر
راهپیمایی اربعین

راهپیمایی اربعین

۱۰ شهريور ۱۳۹۸

راهپیمایی اربعین حسینی زیارت اربعین بزرگترین گردهمایی عمومی سالانه جهان است ...

اطلاعات بیشتر