کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

فرودگاه دالامان ترکیه

مارماریس - ترکیه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۳


فرودگاه های نزدیک شهر  مارماریس ؟

 فرودگاه اصلی شهر مارماریس فرودگاه دالامان مارماریس می باشد. فرودگاه دالامان در 49 کیلومتری شهر مارماریس قرار دارد. این فرودگاه در سالهای اخیر بازسازی شده و داری رستوران . کافی شاپ و امکانات قابل قبولی برای مسافران دار

اما فرودگاه میلاس بدروم نیز بسیار نزدیک است . فاصله ی فرودگاه میلاس تا شهر مارماریس حدود 3 ساعت  می باشد. از هر دوی این فرودگاه ها (دالامان و میلاس) به طرف مرکز شهر ، مینی بوس هایی به طور منظم بین مارماریس ، آرموتالان (Armutalan) ، بلدیبی (Beldibi) , ایچملر (Icmeler) تردد می کنند. وسیله نقلیه دیگر برای حمل و نقل شهری ، تاکسی است. تردد به اطراف شهر ، با اتوبوس یا مینی بوس از ایستگاه اتوبوس صورت می گیرد. یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در شهر ، مینی بوس یا دولموش است.

فرودگاه بین المللی رودس یا رودز (Rhodes International Airport) یا فرودگاه بین المللی Diagoras در سمت غرب جزیره رودز در یونان واقع شده است. این مرکز در نزدیکی روستای پارادیس ، واقع در 14 کیلومتری جنوب غربی شهر رودس واقع شده است. فرودگاه بین المللی رودس در سال 2016 جز بهترین فرودگاه های یونان بوده است.

فرودگاه هایی که به طور مستقیم از انگلیس به فرودگاه دالامان پرواز دارد:

: (Airports with direct flights to Dalaman from the UK)

پرواز مستقیم از انگلستان به شهر مارماریس ترکیه و بهتر بگوییم به فرودگاه دالامان مارماریس از شهر های زیر می باشد ، قابل ذکر است که پروازها در تمام طول روز انجام می شود:

فرودگاه های LONDON -STANSTED ، منچستر ، آبردین ، بیرمنگام ، بریستول  و GLASGOW  می باشد . در فصل تابستان تعداد فرودگاه های بیشتر از این کشور به سمت مارماریس پرواز دارند. به طور متوسط ساعت پرواز از فرودگاه دالامان تا فرودگاه های کشور انگلیس ، بین 4 ساعت تا 4 ساعت و نیم می باشد.

خطوط هواپیمایی که از انگلستان به فرودگاه دالامان پرواز دارند به شرح زیر می باشد :

توماس کوک خطوط هواپیمایی (Thomas Cook Airlines) ، تامسون ایرویز (Thomson Airways) ، بریتیش ایرویز (British Airways) ، خطوط هوایی پگاسوس (Pegasus Airlines) ، هواپیمایی پادشاه (Monarch Airlines) ، ایزی جت (easyJet) و JET 2

درباره فرودگاه دالامان مارماریس:

فرودگاه دالامان مارماریس با حروف اختصاری (DLM)  معرفی می شود. در نزدیکی فرودگاه استراحتگاهی وجود دارد تا توریست ها بتوانند خستگی در کنند. فرودگاه دالامان به دو پایانه تقسیم شده است ، یکی از پایانه ها مخصوص پروازهای بین المللی می باشد و پایانه دیگر ویژه پروازهای داخلی است. کسانی که مایل باشند از فرودگاه به جاهایی که می خواهند بروند ، می توانند توسط تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

فرودگاه دالامان مارماریس _ شباویز پرواز چارتر کننده تورهای مارماریس

حمل و نقل در کشور ترکیه :

ترکیه از نظر حمل و نقل مسافر و کالا در جهان جایگاه ویژه ای دارد . موقعیت جغرافیایی ترکیه ، به دلیل قرار گرفتن در محل تلاقی دو قاره آسیا و اروپا و همچنین گذرگاه ارتباطی برای کشورهای حوزه دریای سیاه با دیگر کشورها، اهمیت فراوانی دارد .

حمل و نقل هوایی کشور ترکیه :

ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines) در سال 1933 ، به دستور آتاتورک ، زیر نظر وزارت دفاع آن کشوشر آغاز به کار نمود . این شرکت در آن زمان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه محسوب می شد. ترکیش ایرلاین به نقاط مختلف ترکیه و همچنین به اروپا ، خاورمیانه ، خاور دور ، آفریقا و آمریکا پرواز دارد و همچنین این شرکت پروازهایی از شهرهای تهران ، شیراز ، تبریز و مشهد به ترکیه دارد .

در سال 2010 ترکیه 99 فرودگاه داشته است. در بین فرودگاه های ترکیه ، فرودگاه بین المللی آتاتورک در استانبول با 37/3 میلیون مسافر در سال 2011 ، در رتبه سی ام جهان و در رتبه اول ترکیه قرار دارد . در حال حاضر ، نزدیک به 40 شرکت هوایی ترک و خارجی ، فرودگاه های ترکیه را به نقاط دیگر جهان مرتبط می سازند.

هر روز پروازهای خطوط مختلف هوایی از ایران به ترکیه انجام می شود ؛ البته در پروازها و شرکت های هوایی تغییراتی در طی زمان انجام می شود و برای اطلاع از پروازها لازم است از سایت های فرودگاه ها و شرکت های هوایی استفاده کرد. همچنین پروازهایی هم به صورت فصلی و چارتر وجود دارند.

فرودگاه دالامان مارماریس _ شباویز پرواز چارتر کننده تورهای مارماریس

فرودگاه دالامان مارماریس _ شباویز پرواز چارتر کننده تورهای مارماریس

کلمات کلیدی : جاذبه های مارماریس | هتل های مارماریس | سفرنامه مارماریس | فیلم های شهر مارماریس | مطالب جالب خواندنی | فیلم فرودگاه های دنیا |

نظر
آخرین اخبار

ترانسفر زمینی وان گولو

ترانسفر زمینی وان گولو

۲۰ آبان ۱۳۹۸

ترانسفر زمینی شهرهای ترکیهشباویز پرواز این افتخار را دارد که بار دیگر با ...

اطلاعات بیشتر
درباره نخجوان

درباره نخجوان

۳۱ شهريور ۱۳۹۸

نخجوان یکی از قدیمی ترین شهرهای باکو و یک جمهوری خود مختار می باشد که منابع ...

اطلاعات بیشتر
چطور از فرودگاه جدید ...

چطور از فرودگاه جدید ...

۲۶ شهريور ۱۳۹۸

فرودگاه جدید استانبول فرودگاه جدید استانبول در سال گذشته افتتاح شد و از ۷ ...

اطلاعات بیشتر
جاذبه های ترابزون

جاذبه های ترابزون

۱۱ شهريور ۱۳۹۸

جاذبه های ترابزون ترکیه مسجد و موزه آیا صوفیهدر ابتدا با نام Hagia Sophia ...

اطلاعات بیشتر
راهپیمایی اربعین

راهپیمایی اربعین

۱۰ شهريور ۱۳۹۸

راهپیمایی اربعین حسینی زیارت اربعین بزرگترین گردهمایی عمومی سالانه جهان است ...

اطلاعات بیشتر