کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

مراکز خرید گوانجو

23 خرداد 1397

مراکز خرید گوانجو


گوانجو برای خرید کردن شهر مناسبی است. علاوه بر خریدهای معمول، از سوغاتیهای این شهر میتوان مجسمههای کندهکاری شده از جنس عاج، یشم ، چوب و هسته زیتون ، ظروف سفالی که هنری سیصد ساله در این شهر است و پارچههای گلدوزی شده را نام برد. همچنین در این منطقه کارخانجات و کارگاه های تولیدی فراوانی وجود دارند و کالاهای بسیار متنوعی تولید میکنند. به طوری که بسیاری از تجار و فروشندگان کشورهای مختلف از جمله ایران برای خرید و یا سفارش کالا به این شهر و منطقه سفر می کنند.


مراکز خرید 

تیمال (Tee Mall)

در منطقه تیانهه (Tianhe District) در میدان تجاری تیانهه (Tianhe Business Circle) قرار دارد. این مرکز حدود ده سال پیش راه اندازی شده و هنوز هم بزرگترین مجتمع تجاری شهر است. فروشگاههای معتبر غربی، مارکهای شناخته شده داخلی ، مراکز تفریحی و رستورانهای سنتی و مدرن در فضای 160هزار مترمربعی این مرکز در کنار هم قرار دارند محل مناسبی برای خرید و گذراندن اوقات فراغت ایجاد کردهاند. در دوطرف تیمال دو برج شرقی و غربی قرار دارند. برج شرقی اداری و برج غربی هتلی پنج ستاره با 450 اتاق و متعلق به گروه هتلهای شرایتون (Sheraton Overseas Management group) است.


tee_mall_guangzhou_shabavizparvaz_01


tee_mall_guangzhou_shabavizparvaz_02


tee_mall_guangzhou_shabavizparvaz_03


چایناپلازا (China Plaza)


بعد از تیمال دومین مرکز خرید بزرگ شهر است و در منطه یوکسیو قرار دارد. طبقه اول تا چهارم این مرکز به انواع کالا مانند پوشاک، لوازم ورزشی ، وسایل برقی اختصاص دارد؛ چاینا دیجیتال سیتی (China Digital City) بزرگترین مرکز عرضه لوازم دیجیتال گوانجو است و در طبقه چهارم این مرکز قرار گرفته ؛ طبقه پنجم محل عرضه لوازم منزل است؛ طبقه ششم اختصاص به کتاب و صنایع دستی دارد؛ طبقه هفتم سالن غذاخوری با انواع خوراکهای بینالمللی و طبقه هشتم آن سالن سینمای فیلم سیتی (Film City) است.


china_plaza_guangzhou_shabavizparvaz_01


china_plaza_guangzhou_shabavizparvaz_02


china_plaza_guangzhou_shabavizparvaz_03


گراندویو مال (Grandview Mall)

مجموعهای بزرگ شامل هتل 48 طبقه ، برج اداری سی طبقه و مرکز تجاری است. این مجتمع در میدان تجاری تیانهه واقع است و میدان هاواییپالم (Hawaii Palm Square) با وسعت شش هزار مترمربع در شمال آن قرار دارد. این میدان محل قرار گرفتن بلندترین فواره موزیکال چین است. مرکز خرید این مجموعه که ژنگجیاپلازا (Zhengjia Plaza) نیز نامیده می شود مکان مناسبی برای خرید انواع اجناس اروپایی با مارکهای معتبر است. انواع رستورانهای زنجیرهای غربی، زمین اسکیت روی یخ، سالن سینمای سهبعدی و پارک تفریحی از امکانات این مرکز هستند.


grandview_mall_guangzhou_shabavizparvaz_02


grandview_mall_guangzhou_shabavizparvaz_01


تایکوهوی (Taikoo Hui)


مجتمع دیگری در میدان تجاری تیانهه شامل دو برج اداری، هتل ماندارین ارینتال (Mandarin Oriental Hotel) و یک مرکز خرید مدرن است. معتبرترین برندهای اروپایی مانند لوئیس ویتون ، فندی ، هرمس ، سالواتوره فراگامو (Salvatore Ferragamo) ، بولگاری ، آرمانی در این مرکز خرید قرار دارند.


taikoo_hui_mall_guangzhou_shabavizparvaz_03


taikoo_hui_mall_guangzhou_shabavizparvaz_01


taikoo_hui_mall_guangzhou_shabavizparvaz_02


مرکز خرید میفلاور (MayFlower Shopping Mall)

در خیابان بیجینگ قرار دارد و به علت دسترسی آسان به مترو از طریق زیرزمین ، از شلوغترین مراکز خرید شهر است. انواع سوغاتی خاص گوانجو ، پوشاک با مارکهای داخلی و اروپایی ، لوازم کودک و اسباببازی  را از این مکان میتوان تهیه کرد.


mayflower_shopping_guangzhou_shabavizparvaz_01


کارتون استار سیتی (Cartoon Star City)

مرکز خریدی در خیابان بیجینگ است که اختصاص به پوشاک و لوازمی با علامت و طرح شخصیتهای کارتونی دارد و بسیار مورد توجه کودکان و جوانان است.


تایمز اسکوار (Times Square)


مرکز خرید بزرگی در خیابان تیانهه است که بیشتر برای فروشگاههای معتبر ساعت مچی و پوشاک غربی خود شهرت دارد.


خیابان ها


برخی از خیابانهای خرید این شهر عبارتند از :


خیابان شانگ زیاجیو (Shangxiajiu Pedestrain Street)

این خیابان به طول حدود 1200 متر، در منطقه لیوان (Liwan District) قرار دارد و معروف ترین منطقه خرید در گوانجو است. بیش از دویست فروشگاه قدیمی و جدید، رستورانهای فراوان و چایخانههای سنتی از عوامل جذب توریست به این منطقه هستند.


shangxiajiu_pedestrian_street_guangzhou_shabavizparvaz_01


خیابان پیادهروی بیجینگ (Beijing Road Pedestrain Street)

خیابانی کوتاه با طول حدود 440 متر در منطقه یوکسیو (Yuexiu District) است که برای مراکز خرید مدرن خود شهرت دارد. فروشگاههای سنتی صنایع دستی و داروهای گیاهی این خیابان برای خرید سوغاتی مناسب هستند. در قسمتهایی از این خیابان سنگفرشی به جامانده از قرنهای 11تا 14 دیده می شود که برای محافظت با شیشه پوشانده شده است.


میدان تجاری تیانهه (Tianhe District CBD Shopping Circle)


میدانی بزرگ در منطقه تیانهه است که دورتادور آن مراکز تجاری و فروشگاههای کوچک و بزرگ مختلفی قرار دارند. گفته می شود این محل ، بزرگ ترین میدان تجاری در چین است. بزرگ ترین کتاب فروشی گوانجو (Guangzhou Book Center) نیز در این میدان قرار دارد.


خیابان چانگزو (Changzhou Road)


محل خرید انواع اشیا از جنس یشم است. خیابان داکسین (Daxin Road) محل خرید انواع صنایع دستی ، خیابان وندهلو (Wendehellu Road) محل خرید اشیا عتیقه ، انواع آثار نقاشی و خطاطی ، ظروف سفالی و چینی ، بازار کامپیوتر و محصولات دیجیتال گانگدینگ (Gangding Computer & Digital Product Shopping Circle) مناطق تجاری دیگر در این شهر هستند.


نظر