کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

فرودگاه‌های مسکو

30 مرداد 1397

فرودگاه‌های مسکو


در مسکو پنج فرودگاه اصلی تجاری وجود دارد :


فرودگاه بین المللی دمددوف (Domodedovo)


این فرودگاه در 42 کیلومتری جنوب شرقی از مرکز مسکو قرار دارد و بزرگترین فرودگاه روسیه از لحاظ تعداد مسافر و ترافیک باری است.


درسال 2010 ، در حدود 22،254،529 نفر از این فرودگاه برای مسافرت استفاده نمودند. فرودگاه بین المللی دمددوف ، مسافربری بسیار برجسته بوده ، و دارای انواع پروازهای داخلی و همچنین پروازهایی به مقصد کشورهای مشترک المنافع می باشد. این فرودگاه از لحاظ تراکم عبور و مرور قابل رقابت با فرودگاه  شری متیوو می باشد؛


domodedovo_airport_moscow_shabavizparvaz_04


domodedovo_airport_moscow_shabavizparvaz_03


domodedovo_airport_moscow_shabavizparvaz_01فرودگاه بین المللی شری متیوو (Sheremetyevo)


در 29 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر قرار دارد ، این فرودگاه در سال 2010 ، در حدود 19،329،000 نفر مسافر را جابه جا کرده است. فرودگاه بین المللی شری متیوو ، با ارائه 60 درصد از کل پروازهای  بین المللی ، برای استفاده مسافران خارجی بوده و دومین فرودگاه بزرگ روسیه بعد از دمددوف است.


sheremetyevo_airport_moscow_shabavizparvaz_01


sheremetyevo_airport_moscow_shabavizparvaz_02


sheremetyevo_airport_moscow_shabavizparvaz_03


فرودگاه بین المللی ونو کوف (Vnukovo)


این فرودگاه بین المللی در 28 کیلومتری جنوب غربی از مرکز شهر مسکو قرار دارد. این فرودگاه که قدیمی ترین فرودگاه مسکو است ، در سال 2010 ، تقریبا نه و نیم میلیون مسافر را جابه جا نموده است.


vnukovo_airport_moscow_shabavizparvaz_01


vnukovo_airport_moscow_shabavizparvaz_02


فرودگاه بابیکوو (Bykovo Airport)


این فرودگاه در 35 کیلومتری جنوب شرقی مسکو و در امتداد بزرگراه و راه آهن ریازان (Ryazan) در نزدیکی شهر زوکوفسکی (Zhukovsky) قرار دارد.


Bykovo_airport_moscow_shabavizparvaz


فرودگاه بین المللی اوستاویو (Ostafyevo)


این فرودگاه در سال 2000 به دلیل موارد نظامی تاسیس شد.


Ostafyevo_airport_moscow_shabavizparvaz_01


در سه فرودگاه آخری ، عمدتا ً پروازهای داخلی روسیه و رفت و برگشت به ایالات شوروی سابق انجام می پذیرد. فرودگاههای مسکو در فواصل مختلفی از مرکز شهر و در کمربندی حمل و نقل شهرمسکو به نام مکاد (MKAD) قرار گرفته اند:


دورترین آنها بیکوو در 35 کیلومتری ، دمددوف در 42 کیلومتری ، ونوکوف در 11 کیلومتری،  شری متیوو در 10 کیلومتری  و نزدیک ترین آن اوستاویو در 8 کیلومتری از کمربندی مکاد واقع شده است.


چندین فرودگاه کوچک دیگر نیز در نزدیکی مسکو قرار دارد ، همچون : میاچکوو (Myachkovo) که مخصوص هواپیماها و هلیکوپترهای خصوصی و دربست است.
نظر