کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

درباره آنتالیا نوروز 99


تاریخچه شهر آنتالیا

آنتالیا به معنی "خانه آتالوس" توسط آتالوس دوم تأسیس شده است. پس از سقوط پادشاهی پرگامون (133 پیش از میلاد) ، این شهر برای مدتی مستقل بود اما پس از آن به دست دزدان دریایی افتاد. بعداً در سال 77 پیش از میلاد توسط فرمانده سرویولیو ایزوریکوس در امپراتوری روم گنجانیده شد. در سال 67 پیش از میلاد ، این شهر به پایگاه دریایی پمپئوس تبدیل شد. در سال 130 میلادی ، بازدید هادریانوس پیشرفتی را برای شهر آنتالیا فراهم کرد. آنتالیا که به عنوان مرکز اسقاط در دوره بیزانس پذیرفته شده بود پس از در اختیار داشتن ترکها پیشرفت های بزرگی انجام داد. از آنجا که شهر مدرن در شهرک باستانی واقع شده است ، خرابه های باستانی به سختی قابل ردیابی هستند. اولین مورد از ویرانه هایی که دیده می شود ، بخشی از اسکله بندر است که نشانگر بندر قدیمی و دیوارهای اطراف بندر است. دروازه هادریان با کارهای مرمت مداوم در آن طرف دیوارها یکی از بناهای باستانی منحصر به فرد آنتالیا است.
در دوران باستان ، آنتالیا و اطراف آن به عنوان "پامفیلیا" شناخته می شدند و به معنای "بسیار مولد" و ضلع غربی شهر به "لیکیا" معروف بود. افرادی که از سواحل غربی دریای اژه مهاجرت می کنند ، شهرهایی مانند Aspendos ، Side را در قرن هشتم قبل از میلاد تأسیس کردند. پادشاه پرگامون که در قرن دوم سلطنت می کند ساید را محاصره کرد. پادشاه که نتوانست ساید را تصرف کند ، به جایی رسید که اکنون مرکز شهر آنتالیا در آن واقع شده است و این شهر را تأسیس کرد. این شهر از او به عنوان آتالیا نامگذاری شد. با گذشت زمان ، مردم این شهر را آتلیه ، آدالیا نامیدند. نام آنتالیا از این طریق سرچشمه گرفت.
در کاوش های باستان شناسی ، ثابت شد که مردم 40.000 سال پیش در آنتالیا و مناطق اطراف آن زندگی کرده اند. از تاریخ 2000 سال پیش از میلاد مسیح ، این منطقه تحت کنترل کشورهای شهری مانند هیتیت ، پمفیلیا ، لیکیا ، کلیسیا و پارس ، اسکندر بزرگ و جانشینان آن آنتیگونوس ، بطلمیس ، سلویکوس و پادشاه پرگامون اداره می شد. دوره رومی بعدها شروع به سلطنت کرد. نام باستانی آنتالیا پامفیلیا بوده و شهرهایی که در این منطقه ساخته شده اند دوران طلایی خود را بویژه در سده های 2 و 3 می گذرانده اند. به قرن 5 ، آنها شروع به از دست دادن جلال خود کردند.
در حالی که منطقه شهر تحت امپراتوری روم شرقی یا با نام مشهور در ترکیه ، بیزانسی ها بود ، در سال 1207 سلجوقیان این سرزمین ها را به دست گرفتند. در دوره اصول آناتولی ، این شهر وارد حاکمیت Hamitoğulları شد که یک خانواده از قبیله Teke بود. ترکمن های ترکه همچنین یکی از بزرگترین قبیله های پرجمعیت در ترکمنستان امروز ، میهن قدیمی ترکیه است. در قرن یازدهم ، بخشی از این قبیله به آنتالیا آمد. امروز منطقه Teke نام دیگری از منطقه دریاچه (Göller Yöresi) است که شمال آنتالیا و برخی از قسمت های Isparta و Burdur را در بر می گیرد. در دوره عثمانی ، مرکز شهر امروز آنتالیا مرکز ولسوالی تکه استان آناتولی است. در آن سالها به این مکان Teke Sanjak گفته می شود. نام فعلی شهر آنتالیا کمی تغییر یافته از نام باستانی وی است و در دوره جمهوریخواهان به آن داده شده است.
Evliya ebelebi ، مسافر عثمانی ، که در نیمه دوم قرن 17th به آنتالیا آمد ، اظهار داشت که در داخل دیوارهای باستانی 4 چهارم و 3.000 خانه وجود داشته است و 24 محوطه خارج از دیوارها. بازار شهر بیرون دیوارها بود. به گفته Evliya ebelebi ، بندر از ظرفیت 200 کشتی برخوردار بود. آنتالیا که مرکز ولسوالی تکه متصل به اداری کونیه بود ، در آخرین دوره امپراتوری عثمانی ، یک منطقه مستقل ساخته شد.
کالیچی (شهر قدیمی): در داخل و خارج آن دیوارهایی به شکل اسب نژاد احاطه شده است که بیشتر آنها به موقع تخریب و ناپدید شده اند. دیوارهای باستانی بنای مشترک دوره های هلنی ، رومی ، بیزانس ، سلجوقی و عثمانی است. دیوارها دارای 80 زیرزمین است. در داخل دیوارها ، تقریباً 3000 خانه با سقف کاشی قرمز وجود دارد. ساختار مشخص خانه ها نه تنها ایده ای درباره تاریخ معماری در آنتالیا ارائه می دهد ، بلکه منعکس کننده سبک زندگی و سنت های موجود در منطقه است. در سال 1972 مارینای آنتالیا و منطقه Kaleiçi به دلیل بافت بی نظیر خود توسط شورای عالی آثار تاریخی و آثار باستانی به عنوان منطقه حفاظت شده تحت حمایت قرار گرفته اند. با توجه به پروژه مرمت مجتمع "آنتالیا کالئیچی" در 28 آوریل 1984 ، توسط FIJET (انجمن بین المللی روزنامه نگاری جهانگردی) از طرف FIJET (انجمن بین المللی روزنامه نگاری جهانگردی) جوایز دریافت جایزه به وزارت جهانگردی اعطا شد. میله ها
خانه های قدیمی آنتالیا: از آنجا که سامرز بسیار گرم است و زمستانها در آنتالیا معتدل هستند ، تأمین خنک و محافظت از آفتاب به جای سرما بسیار مهم است. حیاط خانه های سایه دار و مکان های سنگی گردش خون را تسهیل می کنند. خانه ها به صورت سه طبقه با ورودی ساخته شده اند که به عنوان یک انبار و راهرو خدمت می کند.
منار Yivli: اولین بنای تاریخی ترکیه در آنتالیا. این نزدیکی با مارینا در مرکز است. مطابق با نگاره های موجود در این اثر تاریخی ، در زمان سلطنت سلجوقیان آناتولی آناتولی سلطان علاء الدین کیکوبات ساخته شده است

اگر قصد شفر به آنتالیا نوروز 99 را دارید میتوانید به سایت شباویز مراجعه نمایید شما میتوانید با مناسب ترین نرخ در نوروز 99 با شباویز به آنتالیا سفر کنید

. دروازه به رودخانه ترکیه

آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه در منطقه ساحلی مدیترانه است. بنابراین ، اغلب به عنوان دروازه ای به رودخانه ترکیه منتقل می شود. همچنین پایتخت سواحل مدیترانه ترکیه است.

te7e7x36gsoizyzq2o6__Copy_2. کوههای برجسته برج ثور

ضلع غربی آنتالیا دارای ساحل کنییالتی است که منظره ای از رشته کوه بزرگ Taurus را ارائه می دهد. کوهها زیبایی حیرت انگیز به شهر می بخشند.


3. تاریخچه پشت نام "آنتالیا"

این شهر به عنوان آتالیا ، آتالیا ، ساتالیا و اندلس شناخته می شد زیرا توسط پادشاه پرگاموم ، آتالوس دوم تأسیس شد. بعداً به آنتالیا معروف شد.
منبع: encyclopedia.com

4. پنجمین پرجمعیت ترین در ترکیه

آنتالیا پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه با بیش از یک میلیون نفر در منطقه شهری آن است.
منبع: sussle.org

5. شهر قدیمی Kaleiçi


در داخل شهر آنتالیا ، شهر قدیمی نگهدار Kaleiçi (به معنی "درون قلعه") قرار دارد. این مکان تاریخی در حوالی بندر روم است که دارای بناهایی با سبک باستانی است و قدمت آن به دوران روم باز می گردد.
منبع: lonelyplanet.com،

index__Copy_6. شعله های مرموز که 24 ساعت در روز می سوزند!


شعله های آتش سوزی Chimera چیز مهمی است که بیشتر مسافران هنگام بازدید از آنتالیا از آن دلگیر می شوند. این شعله ها به مدت 24 ساعت در روز می سوزند و برای اهداف بسیاری استفاده می شود. رمز و راز شعله حتی بعد از چندین تلاش برای خاموش کردن آن ناشناخته است. شعله ها روشن است! در زمان های قدیمی ، این شعله های آتش از صخره به عنوان حالت نور کشتی ها عمل می کردند و به آنها کمک می کردند تا از سقوط روی صخره ها جلوگیری کنند.
منبع: turkeytravelcentre.com ،

7. آکواریوم آنتالیا را از دست ندهید


این یکی از جاذبه های مهم شهر است. آکواریوم آنتالیا در نزدیکی ساحل کنییالتی واقع شده است و دارای بزرگترین تونل جهان از جمله گونه های مختلف ماهی است.
منبع: allaboutturkey.com

8. مشهور برای موزه های قدیمی


آنتالیا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند زیرا دارای چندین موزه قدیمی و کلاسیک از جمله موزه Kaleiçi ، موزه اسباب بازی آنتالیا ، موزه Suna & İnan Kıraç Kaleiçi و غیره است. این موزه ها تاریخ آنتالیا را در دوره های مختلف از دوره های باستان برجسته می کنند شکل قابل توجه هنر.

_________________________________________________________________________________________________________3__Copy_


منبع: sussle.org

9. محبوب ساحل پرچم آبی!

این مورد برای همه گردشگرانی که به آنتالیا می آیند بازدید از آن ضروری است. ساحل زیبای لارا مکان قابل توجهی از سفر است. این ساحل فضایی دلپذیر و پذیرایی دارد و به عنوان ساحل پرچم آبی پر طرفدار شمرده می شود.
منبع: turkeytravelcentre.com

10. Wonder Walk

مسیری بین 320 مایل بین آنتالیا و فتحیه وجود دارد که به عنوان یکی از بهترین پیاده روی های جهان شناخته شد. برای چندین سال ، این مسیر به نوعی مسیر پیچ و تاب و مرموز باقی مانده بود که مردم را به دهکده های آنها پیوند می داد.

اگر قصد سفر به آنتالیا در نوروز 99 را دارید میتوانید به آژانس شباویز پرواز مراجعه فرماید شباویز ارایه کننده تور نوروز آنتالیا در نوروز 99 میباشد شما میتوانید برای مشاهده و رزرو تور آنتالیا به سایت شباویز مراجعه نمایید

نظر