کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

سفر زمینی به وان

وان - ترکیه ۰۴ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷


من و همسرم تابستان سال 93 ، یک مسافرت 4 روزه به شهر وان ترکیه داشتیم.  همانطور که می دانید شهر وان ، جز شهرهای توریستی و به نام کشور ترکیه نیست. شهرهای توریستی ترکیه : آنتالیا ، کوش آداسی ، مارماریس، استانبول ، ازمیر و بدروم می باشند. شهر وان بسیار کوچک است و فرودگاه بین المللی هم ندارد. اگر بخواهید با پرواز به این شهر بروید هزینه اش خیلی زیاد می شود ، چون باید به یکی از فرودگاه های بین المللی در شهرهای دیگر بروید، بعد از آن دوباره با پرواز وارد شهر وان شوید!!!

راه آسانتر و نزدیک تری هم هست ، آن مرز زمینی بین ایران و ترکیه می باشد. مسیر : تهران - خوی - وان (هزینه عوارض خروج از کشور 25000 تومان بود. که در مرز پرداخت کردیم.)

van_shabavizparvaz

مسیر مرزی خوی سرسبز و دیدنی است. منظره های بسیار زیبایی از کوه ، درخت ، چشمه در بین راه دیده می شد. می دانستم که به دو طریق می توان از مرز رازی گذشت: 1. ماشین شخصی خود را در پارکینگ های مرز قرار بدهیم و هزینه پارکینگ را پرداخت کنیم .  2. هزینه کاپوتاژ (600 هزار تومان) را پرداخت کرده و با ماشین خودمان ادامه دهیم. ما ماشین را به پارکینگ و نگهبان آنجا سپردیم.

مرز بسیار شلوغ بود ، حدود 3 ساعت طول کشید تا توانستیم از مرز بگذریم و وارد خاک کشور ترکیه شویم. اگر از قبل هتل رزرو کرده باشید ، هتل برای شما ون می فرستد ، در غیر اینصورت ، چندین ون در ایستگاه مرزی وجود داشتند و می توان از آنها استفاده کرد (هزینه هر نفر 20 لیر). ما هتل رزرو کرده بودیم . ون هتل به دنبال ما آمد. یک ساعت و نیم در راه بودیم تا به هتل رسیدیم. مردم وان بیشتر کرد هستند و کسانی که ترکی استانبول و کردی بلد باشند می توانند به راحتی صحبت کنند.

ما هتل هالدی چهارستاره را رزرو کرده بودیم. اکثر هتلهای شهر وان سه و چهارستاره هستند. هتل هالدی هتلی کوچک ، تمیز و با امکانات مناسب است. ما بیشتر بیرون هتل بودیم به همین دلیل لزومی نداشت ، هزینه زیادی برای هتل پرداخت کنیم. قبل از اینکه از هتل خارج بشیم ، از رسپشن چند تا آدرس پرسیدیم . مکان های دیدنی ، مسیر حمل و نقل ، رستوران ، نحوه ی برگشت ...

haldi_hotel_shabavizparvaz

مرکز شهر وان دو خیابان خیلی معروف دارد به نام جمهوریت و  کاظیم کارا بکیر ، این خیابان ها مملو از مغازه های مختلف هستند و چون هدف ما خرید بود ، به مغازه ها سری زدیم. بیشتر نمایندگی های معروف مثل دفکتو، کتون، ال سی وایکی کی، کاراجی، منگو ...

Van_turkey_shabavizparvaz

street_van_shabavizparvaz_01

street_van_shabavizparvaz_02

در مدتی که در شهر وان بودیم ، انواع غذاهای ترکی را امتحان کردیم. من خیلی دوست دارم غذاهای جدید را تست کنم. از بیشتر غذاهاشون خوشم اومد. هزینه رفت و آمد درون شهر حدود 3 تا 5 لیر تمام می شد.

food_van_shabavizparvaz_02

food_van_shabavizparvaz_01

یک روز به یکی از مغازه هایی که تور شهری اجرا می کنند مراجعه کردیم ، تور جزیره آکدامار خریدیم . هزینه کشتی برای هر نفر 15 لیر بود ، خودمان را به جایی که قرار گذاشته بودیم در ساحل رساندیم ، وارد کشتی شدیم ، در کشتی موزیک گذاشته بودند و فضای شاد و مهیجی را درست کرده بودند. مدتی بر روی کشتی بودیم تا به جزیری رسیدیم .

equador_island_shabavizparvaz

تقریبا یک ساعت فرصت داشتیم تا از جزیره و کلیسایی که در آنجا قرار داشت دیدن کنیم. کلیسا ساده و زیبایی بود. نقاشی هایی از حضرت عیسی و مریم مقدس در کلیسا کشیده شده بود. به سرعت از کلیسا دیدن کردیم و گشتی در جزیره زدیم و استراحت کردیم. بعد گذشت 45 دقیقه ، کشتی به دنبال ما آمد و سوار شدیم .

گربه های شهر وان بسیار معروف هستند. گربه هایی که دو رنگ چشم دارند. وقتی در بازار هستید می توانید، مغازه هایی که این گربه ها را می فروشند را ببینید.

turkish_van_cat_shabavizparvaz_02

turkish_van_cat_shabavizparvaz_03

turkish_van_cat_shabavizparvaz_01

turkish_van_cat_shabavizparvaz_04

turkish_van_cat_shabavizparvaz_05

مدت سفر ما بسیار کم بود و بیشتر وقت را در مراکز خرید گذراندیم.روز آخر هم با ونی که هتل در اختیار ما قرار گذاشت به مرز برگشتیم .در آنجا سوار ماشین خودمان شدیم و به تهران رفتیم.

اگر به دنبال یک مسافرت ارزان و مقرون به صرفه هستید می توانم وان را به شما پیشنهاد کنم.

نظر
تورهای دارای اعتبار و مرتبط

تور استانبول نوروز 98
استانبول
4 شب
Turkish

تور استانبول نوروز 98

قیمت 4150000
تور مارماریس نوروز 98
مارماریس
5 شب
Turkish

تور مارماریس نوروز 98

قیمت 6990000
تور ازمیر نوروز 98
ازمیر
5 شب
آتا

تور ازمیر نوروز 98

قیمت 4895000
تور استانبول 28  دی ماه
استانبول
5 شب
معراج

تور استانبول 28 دی ماه

قیمت 1845000
تور آنتالیا 26 بهمن و 3 اسفند
آنتالیا
6 شب
سان اکسپرس

تور آنتالیا 26 بهمن و 3 اسفند

قیمت 2785000
تور آنتالیا 19 بهمن
آنتالیا
6 شب
سان اکسپرس

تور آنتالیا 19 بهمن

قیمت 2810000

آخرین اخبار

گربه هایی با دورنگ ...

گربه هایی با دورنگ ...

۰۱ دى ۱۳۹۷

شاید برایتان جالب باشد بدانید یکی از جاذبه های منحصر به فرد وان ، گربه های این ...

اطلاعات بیشتر
شهر وان

شهر وان

۲۷ آذر ۱۳۹۷

شهر وان (Van City) شهر کوچک و زیبا وان ، مکان های دیدنی بسیار جالبی دارد ...

اطلاعات بیشتر
فاصله ی مارماریس تا ...

فاصله ی مارماریس تا ...

۱۰ آذر ۱۳۹۷

فاصله ی زمینی مارماریس تا کاپادوکیا مارماریسمارماریس ...

اطلاعات بیشتر
پارک ملی گورمه

پارک ملی گورمه

۰۸ آذر ۱۳۹۷

پارک ملی گورِمه در آناتولی مرکزی مرکز توجه گردشگرانپارک ملی گورِمه در منطقه ...

اطلاعات بیشتر
در فرانسه چه خبر است؟

در فرانسه چه خبر است؟

۰۷ آذر ۱۳۹۷

پاریس در بحران سوخت !! پاریس شهر آشوب !! درگیری مردم فرانسه با ...

اطلاعات بیشتر