کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

بانکوکککککککککککککککک

مرکز خرید :

shabavizparvaz_news

سیلوم - سوراوونگ - پاتپونگ

(Si Lom - Surawong - Patpong)

سیلوم ، خیابان اصلی مرکز تجاری است که به موازات خیابان سوراوونگ قرار دارد و خیابان پاتپونگ به طور ضربدری ، از این دو خیابان عبور می کند. این خیابان ها ، غلاوه بر مغازه ها و بوتیک های بسیار ، خرده فروشی های مشهور ، خیاطی و چند میدان خرید دارند که از مشهورترین آنها ، مرکز خرید مونتین (Montien Plaza) است. غرفه های خیابانی نیز در این منطقه بسیار است که مهم ترین آنها ، بازار شب پاتپونگ، است.

ماهساک - خیابان چاروئن کرانگ


(Mahesak - Charoen Krung Road)

شامل مراکز خرید بسیاری است که فروشگاه های طلا و جواهر ، میدان اوریینتال (Oriental) و مرکز خرید رودخانه شهر (River City) میان آنها هستند.

ساخومویت (Sukhumvit Road Area)

یکی از اصلی ترین شاهراه های بانکوک است که خیابانی طولانی است با فروشگاه ها، بوتیک ها و میدان های خرید مدرن و شیک .

پراچونام - پتجابوری (Pratunam - Phetchaburi)

بازار پراچونام که در منطقه ی پراچونام واقع شده ، یکی از بزرگترین مراکز خرید پوشاک در بانکوک است. برج بایوک (Baiyoke Tower) نیز در کنار بلندترین هتل بانکوک در همین منطقه ، یکی از معروفترین مراکز پوشاک این شهر است.

میدان نای لرت (Nai Lert)

بازار نای لرت ، کمی پایین تر از جاده ی پتبری (Phetbuti) قرار دارد و نوع کوچکی از چاتوچاک (Chatuchak) است. اگر آنجا را دیده اید ، دیگر لازم نیست به اینجا بیایید.

بانگ لامفو (Bang Lamphu)

این بازار از جاده ی پراسامون (Phra Sumen) تا چاکراپونگ (Chakrapong) وسعت دارد. این بازار برای خرید بومیان منطقه و مخصوصا پوشاک و وسایل خانه مناسب است.

محله چینی ها (Chinatown)

این محله ، طلافروشی های بسیار و نیز چند محل خرید سنتی دارد ؛ از قبیل بازار  جواهر فروشی بان مو (Ban Mo)، بازار پوشاک فاهورات (Phahurat) و میدان قدیمی سیام.

بازار بو - بی (Bo-be Market)

یکی از معروف ترین مراکز خرید پوشاک شهر است.

بازار آخر هفته ی جاتوجاک یا چاتوچاک

(Jatujak or Chatuchak Weekend Market)

بازاری در نزدیکی پارک چاتوچاک ، که شنبه و یک شنبه ، فعال است.

پاک کلونگ تالات (Pak Khlong Talat)

بازار عمده فروشی گل و سبزیجات است.

سافان فوت (Saphan Phut)

بازاری شبانه است که در زیر پل فرافوتایوتفا (Phra Phuttayotfa) واقع شده و در آن ، اجناس دست دوم ، از قبیل لباس ، کفش و اشیای دیگر به فروش می رسد.

لانگ کراسووانگ (Lang Krasuang)

منطقه فروش وسایل نظامی ، از قبیل اونیفرم ، کفش و نیز لوازم مسافرتی ، مثل چادر ، کیسه خواب و تجهیزات اردو گاهی و نیز فروشگاه های لوازم موسیقی است.

کلونگ سان پییر (Khlong san Pier)

منطقه ی خرید پوشاک و کفش کودکان ونوجوانان است.

ووئنگ ناخون کاسم (Woeng Nakhon Kasem)

بازار اشیای عتیقه ی سنتی چینی ، هندی و تایلندی است ؛ مثل ظروف چینی آبی و سفید ، ظروف برنجی و لوازم منزل که با صدف و مروارید ، تزیین شده اند.

تی ویت (Thewet)

بازار گیاهان گلدانی است.

بازار شناور تلنیگ چان (Taling chan Floating  Market)

این بازار که آخر هفته ها برپا می شود، محل ارائه ی انواع محصولات کشاورزی است.

بازار شناور وت سای (Wat Sai Floating Market)

در این بازار که در منطقه ی چوم تونگ واقع شده، محصولات کشاورزی در قایق ها به فروش می رسد.

بازار شناور دامنوئن سادوآک (Damnoen Saduak Floating Market)

این منطقه معروف ، در هشتاد کیلومتری غرب بانکوک واقع شده که روزانه ، صدها فرودشنده با قایق ، از صبح تا ظهر در این منطقه جمع می شوند.

مرکز خرید ام. بی . کی (MBK) یا ماه بون کرانگ (Mahboonkrong)

مرکز خریدی کوچک در شهر بانکوک است. در این مرکز خرید ، یک فروشگاه بزرگ ، رستوران ، وسایل سرگرمی و مغازه های زیادی وجود دارد.نیمی از بازدید کنندگان خارجی هستند.

-----------------

مکان های دیدنی :

بانکوک ، یکی از جهان گردپذیرترین شهرهای جهان است و طبق اعلام مجله ی مسافرت و فراغت (Travel and Leisure) ، این شهر ، که بهترین منطقه ی جهان گردی آسیا به شمار می رود، سومین شهر شهر جهان گردپذیر جهان در سال 2006 بوده است . در سال 2007، بیش از پانزده میلیون جهان گرد به این شهر وارد شده اند. بسیاری از مناطق دیدنی بانکوک در شهر قدیمی در جزیره ی راتاناکوسین (Rattanakosin) ، به ویژه در مرکز آن که مربوط به دهه ی 1780 است ، واقع شده .

کاخ سلطنتی (Royal Palace)

این کاخ ، بخش های متعددی دارد ؛ از جمله :

کاخ بزرگ (The Grand Palace)

این کاخ را رامای اول ، هم زمان با تاسیس بانکوک ، بنا کرده است. این منطقه ، در گذشته اقامتگاه خانواده سلطنتی بوده است.

فراتینانگ دوسیت ماهاپراسات (Phra Thinang Dusit Maha Prasat)

اولین عمارت شاهی است که درون کاخ بزرگ بنا شده و تا به امروز ، به عنوان خانه ی سلطنتی پادشاه ، ملکه و اعضای خانواده ی آنها ، موزد استفاده قرار گرفته است. این مکان، محل جشن های سلطنتی نیز هست.

فراتینانگ آپونفیموک پراسات

(Phra Thinang Aphonphimok Prasat)

محل لوازم پادشاه است.

فراتینانگ فیمان راتایا (Phra Thinang Phiman Rattaya)

در سال 1789 ساخته شده و اتاق سلطنتی پادشاه و نیز سالن اجتماع اعضای خانواده ی سلطنتی بوده است.

 فراتینانگ چاکری ماهاپراسات (Phra Thinang chakri Maha Prasat)

در سال 1876 ، در زمان رامای پنجم ، برای پذیرایی از میهمانان رسمی ، ساخته شده است.

معبد فراکائو (Phra Kaew)

این مکان در بین خارجی ها به عنوان معبد زمرد سبز بودا معروف است ومعبدی سلطنتی است که در گوشه ی شمال شرقی مجموعه ی کاخ بزرگ ، واقع شده است . ساخت این معبد در سال 1764، به پایان رسیده و از زمان رامای اول تا رامای نهم ، چند بار بازسازی شده است.

ساختمان فیل (Elephant Building or Change Building)

ساختمانی به ارتفاع 102 متر و 32 طبقه ، در ناحیه ی چاتوچاک (Chatuchak) است. ساخت آن در سال 1997 تمام شده است. از ویژگی اصلی آن ، شکل فیل مانند آن است که باعث محبوبیت آن شده است. این ساختمان دارای 7 بخش مختلف است :

1. برج ای (اداری)

2. برج بی (اداری)

3. برج سی (مسکونی)

4. طبقه ی بالا (سوئیت های مجلل مسکونی)

5. زمین بازی و تفریح (استخر شنا و باغ ها )

6. بازار خرید ، بانک و اداره ی پست

7. پارکینگ

موزه ها :

تالار شاهی آنانتاساماخوم (Ananta Samakhom Throne Hall)

ساخت این ساختمان سبک رنسانس - که از سنگ مرمر ایتالیایی است- از زمان رامای پنجم شروع شد و در زمان رامای ششم به پایان رسید. در گنبد این تالار ، نقاشی های دیواری بسیار زیبا باموضوع اقدامات خاندان سلطنتی ، از پادشاهان رامای اول تا رامای ششم ، به تصویر کشیده شده است.

شهر قدیمی (Ancient city)

موزه ی روباز بزرگی است که در 33 کیلومتری شرق بانکوک واقع شده است . در این موزه، همه ی مکان های تاریخی مهم ، در حدود یک سوم اندازه واقعی شان بازسازی شده اند. این موزه ، پیوستار تاریخی ، هنری ، فرهنگی ، مذهبی ، تفکرات و عقاید مردم تایلند رانشان می دهد و بازتابی از فرهنگ های مختلف تایلند است. ساخت آن به اواخر سال 1963 مربوط است.

باغ حشره شناسی و پروانه ای بانکوک (Butterfly Garden and Insectarium)

در منطقه ی حنوب شرقی پارک راه آهن واقع شده و شامل چهار بخش اصلی است.

موزه ی عروس بانکوک (Doll Museum)

 این موزه در سال 1956 ، تاسیس شده است . تولید عروسک بانکوک ، شهرت بین المللی دارد و در بین مجموعه داران عروسک ، بسیار مشهور است . این مکان هم به عنوان موزه و هم کارگاه عروسک سازی ، استفاده می شود.

موزه ی اکتشافات کودکان (Children's Discovery)

این موزه ، داخل پارک ملکه سیرکیت (Queen Sirkit) واقع شده و سه ساختمان نمایشگاه و یک محوطه ی فعالیت روباز دارد. موزه در سال 2001 ساخته شده نمایشگاه ها و بخش های سرگرم کننده ای با موضوعات علمی ، فرهنگی ، اجتماعی ، طبیعت و محیط برای کودکان دارد.

خانه ی موزه ها (House of Museums)

نمایشگاهی از یک مجموعه ی قدیمی و نیز لوازم و وسایل جدید مورد استفاده در شهرها و روستاهاست؛ از قبیل اسباب بازی ، کتاب ، لوازم تحریر، وسایل آشپزخاه و اسباب خانه.

موزه ی جیم تامسون (Jim Thompson)

مجموعه ای از خانه های سنتی سبک تایلندی است که به صورت اقامتگاه در آمده بوده و متعلق به مردی است که به احیای صنعت ابریشم تایلند، پس از جنگ جهانی دوم کمک کرد. امروزه این مجموعه به صورت موزه درآمده و شامل محموعه ای ارزشمند از ابزارهای هنری آسیایی است.

موزه ی پادشاه پراجادیپوک (King Prajadhipok)

این موزه در یک ساختمان حفاظت شده در بخش کارخانه ی عمومی (Public Works Department) ، در منطقه ی فراناخون (Phra nakhan) واقع شده است. پراجادیپوک در سال 1906 به سبک نئوکلاسیک ، ساخته شده است.

نظر