کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر(Qeshm Airlines)  ایرلاین ایرانی که  در حال حاضر متعلق به بخش دولتی نیز هست، به خاطر کیفیت بالای پروازهایش و همچنین خدمات  و کارکنان مجرب و ساعت های دقیق پروازی این روزها به یکی از پرطرفدارتین پروازهای ایرانی تبدیل شده است
شرکت هواپیمایی قشم ایر ابتدا با نام فراز قشم در سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را با مالکان خصوصی خود شروع کرد. این شرکت هواپیمایی برای شروع پروازهایش در ابتدا هواپیماهایی را اجاره نمود. تعداد این هواپیماها فقط ۲ فروند بود. قشم ایر در ادامه ی فعالیت هایش در سال ۱۳۷۵، با انعقاد قراردادهایی جدید با هواپیماهای پهن پیکر، پروازهایی را به مقصد تهران- قشم و قشم- دبی و قشم- شانگهای چند شهر دیگر ایران انجام داد. بالاتر شروع کار این ایرلاین را با دو فروند هواپیما ذکرکردیم اما، باید بدانید که قشم ایر تا سال ۱۳۷۹ تعداد هواپیماهای خود را به ۷ فروند رساند و به این ترتیب میزان پروازها و فعالیت های خود را زیاد کرده و توسعه بخشید. مالکین این شرکت در سال ۱۳۸۵ تصمیم به واگذاری این شرکت این شرکت گرفتند.
مهمانداران قشم ایر :
مهمانداران تمامی شرکت های هواپیمایی باید از شرایط زیر برخوردار باشند
این شرکت بالاخره در سال ۱۳۸۸ به شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم واگذار شد اما طولی نکشید که شرکت جدید هم مالکیت قشم ایر را در سال ۱۳۹۳ به وزارت نفت واگذار کرد. اگر توجه کرده باشید ما نام این شرکت را قشم ایر می نامیم اما کمی بالاتر گفتیم که نام اولیه ی این شرکت فراز قشم بوده است، جالب است بدانید که نام این ایرلاین در سال ۱۳۹۱، از فراز قشم به قشم ایر تغییر پیدا کرد. شرکت قشم ایر در بین سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ بیشترین میزان پرواز ها و فعالیت هایش را داشته است. در این زمان تعداد کارمندان و خدمه ی این شرکت و همچنین کلیه ی خدمات پروازیش به میزان قابل توجهی رشد کرده بوده است. تا به الان شرکت هواپیمایی قشم به ۲۱ مقصد بین المللی و ۱۹ مقصد داخلی پرواز های منظم داشته است. با این شرکت هواپیمایی می توانید به شهرهای داخلی همچون: ساری، شیراز، رشت، کیش، قشم، بندرعباس، شهرکرد، تهران، اهواز، ابوموسی، ماهشهر، اصفهان  و همچنین شهرهای زیارتی همچون عتبات عالیات  پرواز داشته باشید.
هواپیمایی قشم

همچنین از بین مسیرهای خارجی می توانید به مسیرهای خارجی مثل دبی، شارجه، راس الخیمه و منامه نیز پرواز داشته باشید. هواپیماهای این شرکت هواپیمایی فقط محدود به انجام خدمات مسافربری نیستند و این ایرلاین دو شرکت هواپیمایی نیز دارد که گنجایش و ظرفیت جا به جایی ۵۰ تن بار را دارند. در حال حاضر این شرکت ۱۳ فروند هواپیمای مسافربری و باری دارد. شهرهای کانونی شرکت هواپیمایی قشم ایر نیز شهرهای: اصفهان، شیراز، تهران، جزیره ی کیش و دبی می باشد. فرودگاه های اصلی قشم ایر عبارتند از: فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهرآباد و فرودگاه دیرستان در جزیره ی قشم. قطب دوم این ایرلاین نیز فرودگاه بین المللی کیش است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهرک اکباتان تهران قرار دارد. شعار این شرکت عبارت است از: ابرها را فرش راهتان خواهیم کرد. این شرکت تا به حال حادثه ی دلخراشی را در ناوگان خود تجربه نکرده است. ۴ مورد از حوادثی که برای قشم ایر از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۵ پیش آمده است، مختص به دیدن دود در کابین، مشکل در تیک آف، نقص فنی در لاستیک هواپیما و انفجار در موتور هواپیما بوده است. و تا به حال حادثه ای منجر به مرگ نداشته است.

می دانستید که یکی از هواپیماهای ایرباس ۳۰۰-۶۰۰ این شرکت هواپیمایی به عنوان هواپیمای اختصاصی در اختیار باشگاه پرسپولیس تهران بوده است؟
قشم ایرلاینز
اطلاعات شرکت هواپیمای قشم ایر

نام شرکت هواپیمایی قشم ایر: Qeshm Airlines

کد یاتا: QB

کد ایکائو: IRQ

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی قشم ایر: www.qeshm-air.com
هواپیمایی قشم ایر
هواپیماهای شرکت هواپیمایی قشم ایر

۴ فروند هواپیمای FOKKER 100

۲ فروند هواپیمای AIRBUS 320

۳ فروند هواپیمای AIRBUS 300-600

۴ فروند هواپیمای RJ
قشم ایر
اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی قشم ایر

    به این نکته توجه داشته باشید که مطابق با ساعتی که داخل بلیط شما درج شده است در فرودگاه حضور پیدا کنید. هیچ پروازی به خاطر تاخیر و یا نرسیدن مسافران به تعویق نمی افتد.
    طبق توصیه ی قشم ایر، بهترین زمان برای حضور در فرودگاه برای پروازهای بین المللی ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه قبل از پرواز است.
    به این نکته توجه داشته باشید که باجه های پذیرش مسافر در پروازهای داخلی ۲۰ دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای خارجی ۶۰ دقیقه قبل از زمان پرواز است.
    ازجمله اقلام مجازی که می توانید با خود در کابین هواپیما ببرید می توان از: پالتو، پتو، چتر و یا عصا، کیف دستی، نشریه و یا کتاب جیبی، دوربین عکاسی، صندلی تاشو و یا عصای بیمار ،لپ تاپ و یا گهواره ی کودک و غذای کودک نام برد.
    حتما قبل از پرواز با قشم ایر، چک این بلیط خود را کامل کنید و این کار را به لحظات آخر موکول نکنید.

    اگر به مراقبت در طول سفر نیاز دارید، ۴۸ ساعت قبل از پرواز حتما اطلاع دهید. موارد مراقبتی عبارتند از: عدم توانایی در بالا رفتن از پله های هواپیما، عدم توانایی در پیمودن مسافت، هماه داشتن صندلی چرخدار، …. و مواردی از این قبیل.
    اگر نیاز به اکسیژن اضافی در سفر دارید، حداقل ۴۸ ساعت قبل از سفر اطلاع دهید تا برای شما فراهم شود.
    مسافرینی که کمتر از ۲ سال سن داشته باشند، تحت عنوان طفل شناسایی می شوند و شامل ۱۰ درصد تخفیف بهای بلیط می شوند و همچنین ۱۰ کیلوگرم بار مجاز به صورت مجانی برای آن ها توسط قشم ایر حمل می گردد.
    مسافرینی که بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارند نیز تحت عنوان کودک با حق رزرو جا و حداقل ۵۰ درصد و ۷۵ درصد تخفیف بهای بلیط های بین المللی می باشند. حداقل بار مجاز این افراد همانند بزرگسالان، ۳۰ کیلوگرم است.
    برای مراقبت های پزشکی در طول پرواز حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز با قشم ایر، درخواست این سرویس را به قشم ایر اطلاع دهید.


نظر