کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

پگاسوس ایرلاین

ایرلاین پگاسوس (Pegasus airline)lowcost_shabaviz_pegasus

هواپیمایی پگاسوس شرکت ارزان قیمت ترکیه ای می باشد و شعبه مرکزی هواپیمایی پگاسوس منطقه پندیک شهر استانبول قرار دارد.مالک این شرکت هواپیمایی خانواده سابانجی می باشد.  در اوایل فعالیت شرکت هواپیمایی پگاسوس ، به عنوان اپراتور پروازهای چارتر شرکت ایرلینگاس کار می کرد. این شرکت هم اکنون متعلق به کمپانی اساس هولدینگ می باشد و با در اختیار داشتن ناوگانی از 52 فروند هواپیمایی جت مسافربری ، یکی از بزرگرترین شرکت های هواپیمایی اروپا،  در کلاس ترابری ارزان قیمت به شمار می آید.

pegasus_001

شرکت هواپیمایی پگاسوس در سال 1989 با مشارکت دو شرکت نت ایر و سیلک ایر ، همچنین با همکاری شرکت هواپیمایی ایرلینگاس به عنوان یک شرکت ارائه کننده پروازهای چارتر، تحت نام خطوط هوایی و خدمات پگاسوس تشکیل شد و از 15 آوریل 1990 با دو فروند بوئینگ 737-400 شروع به کار نمود. متاسفانه ، پس از چهار ماه از شروع کاری این شرکت هواپیمایی، حمله عراق به کویت صورت گرفت  و هفت ماه  ، منطقه را نا امن نمود، تاثیر بزرگ این اتفاق بر صنعت گردشگری ترکیه و بازار خدمات هواپیمایی چارتر  ماند.

pegasus_002

شرکت پگاسوس در سال 2007 بیشترین مسافر را به عنوان خطوط هواپیمایی خصوصی در ترکیه جابه جا کرد و در سال 2008 در مجموع به 4.4 میلیون مسافر خدمات پروازی ارائه نمود.

در ژوئیه 2012 هواپیمایی پگاسوس 49% از سهام هواپیمایی قرقیزستان را از شرکت ایرماناس خریدار نمود. در 22 مارس 2013 اولین هواپیمای خود را با نام تجاری پگاسوس آسیا معرفی نمود .

شرکت پگاسوس 34.5 % از سهام خود را در 26 آوریل 2013 در بازار بورس استانبول عرضه نمود.

pegasus_003

pegasus_004

مقاصد مشترک

شرکت پگاسوس در مسیرهای پروازی ، با شرکت های زیر دارای مقاصد مشترک است :

  1. ایربرلین
  2. هواپیمایی آذربایجان
  3. آی ز دایر
  4. کی ال ام

 معنای پگاسوس (Pegasus):

پگاسوس (به یونانی :Πήγασος )  و  (به انگلیسی : Pegasus) در اسطوره های یونان ، اسب بالدار جاودانی ، یار با وفای بلروفون است.

pegasus_005


نظر