کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

مارماریس بهشت گردشگری

مارماریس - ترکیه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵سلام به شباویزیای عزیز


مهر ماه 95 بود  که با همسرم تصمیم گرفتیم به ترکیه سفر کنیم البته اینار یک تور ترکیبی بریم . باتوجه به این که چند سال متوالی ما تورهامون رو از آژانس شباویز خریداری کرده بودیم و به دلیل اینکه در طول سفر واقعا همراه مسافرها بودن به همین دلیل ایندفعه ام که قصدمون تو ترکیبی بود با اطمینان کامل با آژانس تماس گرفتیم ، و تور ترکیبی کوش آداسی و مارماریس رو انتخاب کردیم. هتل کوش آداسی ما پالم وینگز افس و هتل مارماریس ما ایده آل پرایم بیچ بود. دو تا هتل پنج ستاره با خدمات uall . پرواز ما معراج با ساعت پرواز 23:30 رفت به سمت ازمیر (فرودگاه عدنان مندرس) و برگشت 3:30 بامداد
سرانجام روز سفر رسید و ما 3 ساعت قبل از پرواز توی فرودگاه بودیم و پرواز بدونه هیچ تاخیری به سمت ازمیر انجام شد و بعد از گذشت 2:45 دقیقه به فرودگاه عدنان مندرس رسیدیم(البته اینجا باید بگم که واقعا پرواز معراج ار کیفیت خوبی برخوردار بود با کترینک خوب) . چون ابتدا مقصد ما مارماریس بود در فرودگاه عدنان مندرس با تابلو الدورادو  به دنبال ما آمده بودند و مارو به سمت اتوبوس هایی که با انها ترانسفر میشدیم راهنمایی کردن و بدونه هیچ معطلی به سمت مارماریس حرکت کردیم . در راه هوا کاملا روشن نشده بود و چون ما واقعا خوابمون میومد جاده رو کامل ندیدیم و کلا اتوبان بود طول ترانسفر زمینی تا مارماریس تقریبا 4 ساعت بود و ما تقریبا ساعت 9:30 صبح به هتل رسیدیم.
در ابتدا بعد از پیاده شدن از اتوبوس مغازه های اطراف هتل نظرمونو جلب کرد که به همه چی دسترسی داشت بعد از اون وارد هتل شدیم و به سمت رسپشن رفتیم . و با دادن پاسپورت دستبند مارو بستن و مارو به سمت اتاقی برای گذاشتن چمدون ها و تعویض لباس راهنمایی کردن بعد از آن به سمت رستوران هتل برای صرف صبحانه رفتیم و صبحانه خوردیم. پنکک به همراه نوتلا خیلی خیلی خوشمزه بودالبته میز صبحانه هتل بسیار مفصل بود.. من و همسرم بعد از صبحانه یک گشت کوتاهی در محوطه هتل زدیم و بعد به بیرون از هتل رفتیم . جلوی هتل تعدادی مغازه بود . یکی دو تا هم سوپر مارکت بود. ما می خواستیم مایو و لوازمی مثل حوله و دمپایی بگیریم یکی یکی  قیمتی کردیم و بعد با یه خورده پرس و جو فهمیدیم که مرکز خرید بلو پورت نزدیک هتل است. تقریبا 15 دقیقه پیاده روی کردیم و به مرکز خرید رسیدیم ، قیمت مایو در مرکز خرید 200 تا 250 لیر بود ولی در مغازه جلوی هتل یک مایو با یک حوله 110 لیر بود. ما هم برگشتیم و از مغازه ی جلوی هتل حوله و مایو و دمپایی خریدیم. قیمت دمپایی هم 20 لیر بود.
برگشتیم به هتل، تقریبا نزدیک ساعت 13:30 بود که مارو به سمت اتاقمون راهنمایی کردن برخورد کارمندان هتل خیلی گرم و صمیمی بود ولی فقط رسپشن به خوبی انگلیسی صحبت می کرد و بقیه کارمندان دست و پا شکسته انگلیسی صحبت میکردند. 

hotel_ideal_prime_beach_shabavizparvaz_07

 هوای مارماریس بسیار گرم بود، فکر می کنم دمای هوا 32 درجه بود . انقدر گرم بود که شما باید در طول روز حتما باید یکبار دوش می گرفتی خلاصه مارو به سمت اتاق بردن واتاق های رو به دریا را شانسی به ما دادند . اتاقی که به من و همسرم دادند نسبتا بزرگ بود ، یک تخت دبل داشت به همراه یک تخت اضافه ، چای ساز و انواع کافی و چایی در اتاق بود. مینی بار در اتاق رایگان نبود اگر آب میوه های داخل یخچال یا خشکبار روی مینی بار را بر می داشتیم باید هزینه آن ها را می پرداختیم. هزینه آن ها را هم بیشتر از حد معمول می گیرند.

زمان نهار هتل از ساعت 12 ظهر تا 2:30 یا همان 14:30 بود . تنوع غذا بسیار زیاد بود و در بین آن غذاها حداقل 2 تا غذا بود که شما دوست داشته باشید. بعد از نهار به اتاق هایمان رفتیم خوابیدیم. شب اولی که در هتل پرایم بیچ بودیم وبه محوطه ی هتل رفتیم که برنامه های سرگرم کننده و شاد داشت.
روز دوم طبق برنامه ریزی های قبلی  تور کشتی دزدان دریایی خریدیم .اما از کشتی دزدان دریایی جا موندییییم!!!
قیمت تور کشتی دزدان دریایی 45 دلار به همراه نهار و نوشیدنی بود. ما هم چون پولش را پرداخت کرده بودیم سعی کردیم خودمان را به کشتی برسانیم. از رسپشن پرسیدیم و گفت در امتداد ساحل می توانید کشتی را ببینید ما هم دوان دوان نزدیک ساحل شدیم و دست تکان دادیم ولی آنها ما را نمی دیدند. ما به لیدر زنگ زدیم تا آن هماهنگی کند و ما را به کشتی برساند. لیدر زنگ زد به اهالی کشتی و آن ها یک قایق بادی کوچک فرستادند و ما را با آن قایق بادی کوچک به کشتی رساندند.آ قایی که دنباله ما امده بود متوجه شده بود که من ترسیدم و سرعتشو زیاد کرد طوری که آب دریا با ما کاملا برخورد میکرد.خلاصه ما به کشتی رسیدیم و مشغول سرگرمی های کشتی شدیم. توی کشتی کف پارتی ، مسابقه شاد و مهیج برای بچه ها ، سرو خوراکی برای همه بود. در کشتی سرسره ای بود که بعد از 30 دقیقه وقتی رسیدیم به وسط دریا از روی آن سر خوردیم و پرت شدیم تو دریا. البته به همه جلیقه نجات داده بودند.

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

تصویر کشتی دزدان دریایی در شهر مارماریس

من خیلی از دریا می ترسیدم به اصرار  همسرم ، منم سر خوردم و پرت شدم توی آب ، از آنجایی که از هر چی بترسی بر سرت می آید ، بند جلیقه من باز شد و ترس من دو چندان شد. به غریق نجات گفتم منو بکش بالا . اون بنده خدا هم انقدر لاغر مردنی و نحیف بود ، به سختی منو از دریا بیرون کشید و به کشتی رسوند.
بعد به جایی رسیدیم که می تونستیم از کشتی خارج بشیم و در خشکی راه برویم . خلاصه همه چی عالی بود و با اینکه از کشتی جا مانده بودیم و به سختی به کشتی رسیدیم خیلی به ما خوش گذشت.
بقیه روز ها رو در شهر گشت زدیم و به مراکز خرید رفتیم. چون مارماریس واقعا آروم بود و دوست داشتیم بیشتر استراحت کنیم البته یک شب هم به محیط شاد و سرگرم کننده هتل رفتیم، خود هتل فضای خوب و گرمی داشت. اگر بخواهم خرید را در دو شهر کوش آداسی و مارماریس مقایسه کنم ، با اینکه کوش آداسی بزرگتر است ، خرید در مارماریس بهتر است. انگار که وسایل گلچین شده اند و شما راحتتر می توانید خرید کنید. ولی در کوش آداسی چون تعداد مراکز خرید بیشتری وجود دارد شما باید وقت بیشتری بگذارید و بیشتر بگردید.

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس نمایی از ساحل آرام و زیبا هتل ایده آل پرایم بیچ  در شهر مارماریس

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

نمایی از هتل ایده آل پرایم بیچ

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

نمایی از لابی هتل ایده آل پرایم بیچ 

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

نمایی از اتاق هتل ایده آل پرایم بیچ

سفر به کوش آداسی :

روز چهارم حوالی ساعت 11 بود که از هتل check out کردیم و به همراه ترانسفری که به دنبال ما آمده بود به شهر کوش آداسی رفتیم. مدت تراتسفر حدوداً 3 ساعت طول کشید. ما ساعت 3 عصر (ساعت 15) به هتل رسیدیم و چون بعد از ساعت رسمی check in بود ، خیلی زود ما را پذیرش کردند و اتاق ها را تحویل گرفتیم. اتاق ما بسیار زیبا و بزرگ بود و باز هم خوشبختانه یک تخت دبل و یک تخت اضافه دراتاق بود. اتاق ما تقریبا رو به دریا بود و بالکن داشت، به نوعش می گفتن side sea view .  ما رفتیم به رستوران هتل و همانطور که توقع می رفت با تنوع دلچسب و خوب غذاها روبه رو شدیم. در این هتل تنوع غذا به خصوص غذاهای ایرانی بیشتر بود البته این موضوع طبیعی است چون هم شهر کوش آداسی بزرگتر است و هم اینکه تعداد مسافر ایرانی به این شهر بیشتر است. چون خسته راه بودیم بعد نهار به اتاق رفتیم و استراحت کردیم . بعد سه چهار ساعت به محوطه هتل برگشتیم و از موسیقی زنده ای که در لابی هتل برگزار می شد لذت بردیم. جالب است بدانید که موزیک هتل پالم وینگز به زبان ترکی نبود و به زبان انگلیسی بود. آهنگ های قدیمی به زبان انگلیسی اجرا می شد و بسیار زیبا بود به قسمت های سرگرمی و شاد هتل هم سر زدیم. خوب و مهیح بود. بخش گیم نت هتل پولی بود و باید شارژ پرداخت می کردیم . بعد از گشت زنی در ساحل اختصاصی هتل و دیدن محوطه هتل به رستوران رفتیم و شام خوردیم و بعدش هم خواب.

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

 نمایی از هتل پالم وینگز افسوس در شهر کوش آداسی

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

ساحل شنی و زیبای هتل پالم وینگز افسوس

روز بعد دیگه خستگیمون در رفته بود و پر انرژی بودیم. ساعت 7:30 از خواب بیدار شدم و با همسرم برای صرف صبحانه رفتیم . هوای گرم و دلپذیر کوش آداسی عالی بود و هنوز هم می شد که آفتاب گرفت. ما بعد از صبحانه کنار ساحل رفتیم و آفتاب گرفتیم. در محوطه حیاط هتل بستنی می دادند ، تنوع بستنی ها هم  عالی بود ، کلی بستنی خوردم خنک شدم. اسنک بار هتل به طور معمول باید در ساعت 2 ظهر باز می کرد اما اسنک بار از ساعت 11 تا ساعت 4:30 عصر ، سیب زمینی سرخ کرده ، مینی پیتزا ، اسنک و خوردنی های جالب دیگر ارائه می کرد. خیلی خوب و خوشمزه بودند.
مکان های سرگرمی و تفریحی هتل خوب بودند فقط طبق معمول اتاق گیم و بازی هتل شامل شارژ و هزینه بود. ما به مرکز شهر رفتیم (جلوی در خود هتل به نگهبان میگیم کجا میخواین بریم با بیسیم به نزدیکترین دلموش اصلاع میده که شما رو سوار کنه). مرکز خرید AVM در مرکز شهر کوش آداسی قرار دارد.  به اولین دلموشی که رد می شد خبر می داد تا برای مسافرین بایستد. برای هزینه دلموش 3/5 لیر بود. بعد از مرکز شهر هم یک دلموش گرفتیم تا مرکز خرید AVM هزنیه آن هم 2 لیر بود. فاصله ی هتل تا مرکز شهر با دلموش تقریبا 15 دقیقه بود واز مرکز شهر تا مرکز خرید AVM تقریبا 10 دقیقه بود.

سفرنامه مارماریس و کوش آداسی|سفرنامه کوش آداسی|سفرنامه مارماریس|هتل های کوش آداسی و هتل های مارماریس|تور کوش آداسی و تور مارماریس

تصویر دلموش در شهر کوش آداسی

به نظر من اگر کسی بخواهد به خوبی خرید کند و از جدید ترین کالاها با بهترین برند ها خرید کند بهتر است از AVM استفاده کند. مرکز خرید سوکه هم در نزدیکی کوش آداسی هست ولی اگر بخواهید به سوکه بروید باید از شهر خارج شوید و به آنجا برسید . مرکز خرید سوکه خیلی معروف است و انواع برند ها را دارد اما لازم است بدانید که گلچین کالا ها و محصولات جدید برند ها ، در شهر کوش آداسی است . در سوکه اجناس قدیمی تر و ارزانتر ولی با همان برندها و کیفیت عالی وجود دارد.
اگر کسی می خواهد هتلی بگیرد که هم به مرکز شهر نزدیک تر باشد و هم به مرکز خرید AVM  ، می تواند هتل فانتاسیا دلوکس را رزرو کند . از هتل فانتاسیا دلوکس تا مرکز خرید AVM  تنها یک دلموش فاصله است.

mall_avm_kusadasi_shabavizparvaz

 تصویر مرکز خرید AVM در شهر کوش آداسی

خیلی خوشحالم که در عرض هفت روز توانستم دو شهر توریستی ترکیه را ببینم. مردمان خون گرم و خوبی دارد. اگر بخواهم کوش آداسی و مارماریس را مقایسه کنم می توانم به موارد زیر اشاره کنم:
-    ساحل شنی و ماسه ای شهر کوش آداسی بهتر از مارماریس است. انقدر خوب است که می توان با پای برهنه بر روی آنها پیاده روی کرد و لذت برد.
-    شهر کوش آداسی بزرگتر و رسمی تر از شهر مارماریس است . مثلا در خیابان های شهر کوش آداسی سخت است که یک مرد شلوارک بپوشد و به راحتی راه برود. خود  شخص معذب می شود.ولی در مارماریس خیر. بیشتر اروپایی ها به مارماریس سفر می کنند و با لباس شنا در سطح شهر می گردند.
-    مراکز خرید شهر کوش آداسی بیشتر و متنوع تر است ولی خرید در شهر مارماریس بهتر و راحتتر است.
-    غذاهای هتل های کوش آداسی بیشتر مورد سلیقه ایرانی هاست . البته غذاهای مارماریس هم خوب بودند ولی چون تعداد ایرانی ها در کوش آداسی بیشتر از مارماریس است ، تنوع غذای رستوران ها برای ایرانی ها در کوش آداسی بیشتر است.
در آخر اینکه سفر بسیار خوبی بود و از آژانس شباویز پرواز هم تشکر می کنم که هتل های خوبی را به ما معرفی کردند. یکی از خوبی ها این آژانس این است که خودش فیلم تک تک هتل ها را به ما نشان می دهد و اجازه می دهد با دید باز هتل را انتخاب کنیم.
ساعت پرواز برگشت ما 3 صبح بود. ما روز آخر ساعت 12 اتاقمان را تحویل دادیم . در محوطه هتل بودیم تا عصر ، عصر هم از موزیک زنده لذت بردیم تا ساعت 11:30 شب که ترانسفر به دنبال ما آمد و ما را به فرودگاه عدنان مندرس برد. فاصله فرودگاه عدنان مندرس ازمیر تا هتل یک ساعت بود. بعد هم برگشتیم به ایران عزیز
امیداوارم توانسته باشم اطلاعات مفیدی در اختیار گردشگران قرار بدهم. موفق و شاد باشید.
نظر
تورهای دارای اعتبار و مرتبط

تور وان ویژه آذر ماه
وان
3 شب

تور وان ویژه آذر ماه

قیمت 1345000
تور وان 29 و 30 آذر ماه
وان
3 شب

تور وان 29 و 30 آذر ماه

قیمت 1490000
تور ازمیر 9 تا 30 آذر
ازمیر
3 شب
آنادلوجت

تور ازمیر 9 تا 30 آذر

قیمت 6395000
تور ازمیر + کوش آداسی 18 آذر
کوس آداسی
6 شب
ایران ایر تور

تور ازمیر + کوش آداسی 18 آذر

قیمت 9445000
تور ترکیبی استانبول + کاپادوکیا 12 و 29 آذر
استانبول
6 شب
ایران ایر تور

تور ترکیبی استانبول + کاپادوکیا 12 و 29 آذر

قیمت 13490000
تور آلانیا ویژه آذر ماه
آلانیا
6 شب
پگاسوس

تور آلانیا ویژه آذر ماه

قیمت 5490000

آخرین اخبار

فرم های مخصوص ورود به ...

فرم های مخصوص ورود به ...

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلیه مسافرین هواپیمایی پگاسوس قبل از پرواز قوانین و ...

اطلاعات بیشتر
قوانین و مقررات سفر به ...

قوانین و مقررات سفر به ...

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صدور ویزای امارات برای ایرانیان، از روز پنج‌شنبه ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ...

اطلاعات بیشتر
برترین ایرلانهای ترکیه

برترین ایرلانهای ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

پروازهای ترکیه | فرودگاه های بین المللی ترکیه عبارتند از: ...

اطلاعات بیشتر
دسرهای سنتی ترکیه

دسرهای سنتی ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

باقلوا باقلوا یکی از محبوب ترین شیرینی های ترکیه و دسرهای ...

اطلاعات بیشتر
الزام تست پی سی آر

الزام تست پی سی آر

۱۵ بهمن ۱۳۹۹

الزام ارائه تست پی سی آر برای کلیه مسافرین پروازهای ورودی هواپیمایی پگاسوس ...

اطلاعات بیشتر