کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

شنیدید مارماریس عروس ترکیه است؟

مارماریس - ترکیه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۴۸


شنیدید مارماریس عروس ترکیه است؟
نوروز 95 تصمیم داشتم به ترکیه بریم . وقتی چرخی در گوگل زدیم و تبلیغات گسترده ی آژانس ها رو دیدیم ، تصمیم گرفتیم به شهر مارماریس بریم. قبل سفر سعی کردم که اطلاعاتی در مورد شهر به دست بیارم. مارماریس شهر بزرگی نیست ولی خیلی زیبا و دنج است. در بین هتل های 5 ستاره ، هتل مارتی ریزورت را انتخاب کردیم . هتل پنج ستاره با خدمات Uall می باشد.

پرواز ما با هواپیمایی آتا و ساعت پروازی ما نیمه شب بود. ساعت پروازی جالب نبود ، چون وقتی می رسیدیم به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر ، باید حدود 4 ساعت هم ترانسفر می شدیم تا به هتل می رسیدیم.  وقتی به هتل رسیدیم به ما اتاق ندادند و گفتن باید صبر کنیم تا ساعت 14 ، البته این قانون بین المللی است که مسافر ساعت 14 اتاق را تحویل بگیرد. گله من از ساعت پروازی بد است نه قوانین بین المللی !
هزینه تور برای هر نفر 2،790،000 تومان شد.
مارماریس شهری ساحلی و کوچک است ،با اینکه مارماریس سال هاست جز مقاصد گردشگری محسوب می شود، هنوز در بین ایرانی ها مسیر ناشناخته ای است. بیشتر توریست های این شهر از روسیه و اروپا هستند. در سطح شهر شما بیشتر افراد روس و اروپایی می بینید. این شهر هم دریا دارد (دریای مدیترانه) و هم پوشش گیاهی و رشته کوهی .
جمعیت مارماریس کم است ولی در فصل های توریستی جمعیت شهر تقریبا چهار برابر می شود. آب و هوای شهر مارماریس گرم و دلپذیر بود. با اینکه هفته اول نوروز در مارماریس بودیم ، ولی هوای گرم و خوبی داشت فقط شب ها کمی خنک بود . با این حال از سرگرمی های آبی نتوانستیم استفاده کنیم ، چون آب برای آبتنی کردن سرد بود.
خرید در مارماریس خوب است اما نباید توقع داشته باشید که مثل استانبول یا آنکارا باشد. حتی تنوع مراکز خرید در شهر کوش آداسی هم بیشتر از مارماریس است با این حال مطمئن باشید خرید خوبی خواهید داشت و انواع برندها در شهر مارماریس شعبه دارند و جدید ترین اجناس در شهر مارماریس هم یافت می شود.

marti_resort_shabavizparvaz_02

نمایی از هتل مارتی ریزورت در شهر مارماریس

تور سافاری :

ما تور سافاری به قیمت 30 دلار  خریدیم. لیدر به همراه بقیه با جیپ های سافاری به دنبال ما آمدند. من عاشق جیپ هستم و از همان اول به من خیلی خوش گذشت. راه افتادیم و پس از چند دقیقه در مسیر دیدم کلا 5 تا جیپ پشت سر هم شدیم.سرنشینان هر کدام از جیپ ها مال یک ملیت بود. عرب ، اسپانیایی ، ایرانی ... .  از مسیر عادی شهر خارج شدیم و به سمت مسیرهای کوهستانی مارماریس رفتیم. مسیر کوهستانی واقعا زیبا بود ، از یک طرف دریا و طرف دیگر جنگل دیده می شد. در جیپ 7 یا 8 تا تفنگ آبپاش بزرگ بود هر کدام پر از آب بودند . حواستان باشد که برای سافاری لباس راحت بپوشید. کتانی و تی شرت و شلوار راحت. خانم هایی که دوست ندارند گلی ، خیس یا به طور کلی کثیف شوند اصلا تور سافاری را انتخاب نکنند. من خیلی دوست داشتم پشت جیپ بشینم و خودم برونم ولی راننده اجازه نداد.
و آنجا بود که جنگ بین جیپ ها شروع شد. هر کدام از سرنشینان باید سرنشینان جیپ دیگر را با تفنگ ها می زد. خیلی هیجان داشت . بعضی هارو هم جو گرفته بود و فکر می کردند واقعا وسط جنگ هستیم و باید تا می توانند شلیک کنند! همان ابتدا تور ، راننده گفت حواستان باشد که منابع آب شما تمام نشود. یکی از دوستانمون انقدر قضیه جنگ را جدی گرفته بود تمام منابع آب را در نیمه راه تمام کرد.

در یکی از جیپ ها ، عرب ها نشسته بودند و یکی از آنها مثل بچه غول بود. اون هم از کسانی بود که جو گرفته بودش و فکر می کرد باید بقیه را بکشد. دستش درد نکنه اسباب خنده ما را فراهم کرده بود. خیلی فضای شاد و مهیجی بود. در جیپ موزیک پخش می شد . سر راه در کمپی ایستادیم تا منابع آبی خودمان را شارژ کنیم . در آنجا یک شلنگ آب فشار قوی وجود داشت که یکی آن را به سمت جیپ ها می گرفت . اون شخص عکاس هم بود . از قیافه های داغون ما کلی عکس گرفت و می خواست با قیمت زیادی آن ها را به ما بفروشد. (ما اصلا عکسی نخریدیم)

توی جیپ پر از آب شده بود. مطمئنا با اون حجم خیس بودن و آب ، همه کسانی که در جیپ بودند سرما خوردند. 

برای نهار جایی توقف کردند . خیلی محیط بدی بود، پر از زنبور ! انقدر  زنبور در آنجا بود که اصلا نمی توانستیم بشینیم و غذا بخوریم. غذاشون افتضاح بود. چهار نوع غذا بود : گوشت ، مرغ ، ماهی و املت. بادیدن غذاهای دیگران ما املت سفارش دادیم که آن هم خیلی بد بود و اصلا نتوانستیم بخوریم.

بعد از نهار ما را به جایی بردند که یک آبگیر کوچک به همراه آبشار داشت ، هر کس که می خواست می توانست ار بالای صخره بپرد و به داخل آبگیر شیرجه بزند.  واقعا از سافاری لذت بردم. طبیعت زیبای مارماریس را دیدم و توصیه می کنم حتما در تور سافاری را شرکت کنید.

jeep_safari_marmaris_shabavizparvaz_02 تور سافاری در شهر مارماریس

jeep_safari_marmaris_shabavizparvaz_01

در مورد هتل مارتی ریزورت :
ما یکی از بهترین هتل های مارماریس را گرفته بودیم ولی از مرکز شهر فاصله داشت. هتل مارتی ریزورت بسیار بزرگ است و استخر روباز دارد. اما در نوروز استخر خالی بود. هتل چندین بار دارد در لابی ، ساحل و کنار استخر که بستنی و میوه و خوردنی ها گرم و ... سرو می کنند . اما زمانی که ما آنجا بودیم فقط بار لابی باز بود. کیفیت غذای هتل اصلا خوب نبود . مسافرین هم اعتراض کردند و چند ساعتی در لابی و محوطه ی هتل ماندند تا تکلیف منو غذا روشن شود. با آژانسمان تماس گرفتیم  تا شاید آنها بتوانند با مدیران هتل بیشتر صحبت کنند . در آخر مدیر هتل آمد و توضیحات که چه عرض کنم ، توجیهاتی گفت و از آن روز به بعد تنوع غذا کمی بهتر شد. برنامه های سرگرمی هتل خیلی خوب بود. هتل برنامه های متفاوتی داشت. ما هم واقعا سرگرم شده بودیم. خدمات هتل خوب بود ، پرسنل کار بلند و با تجربه بودند ، سرویس دهی خوب بود ، در آخر این هتل را  پیشنهاد می کنم .
محیط شهر مارماریس برای زوج ها ، خانواده هایی که بچه دارند ، حتی افراد جوانی که با دوستان خود سفر می کنند ، جای جالبی است. سرگرمی هایی مثل سافاری ، غواصی ، ورزش های آبی ، آکوا پارک ...
لیدرها تورهای آپشنال زیادی را به شما پیشنهاد می دهند شما می توانید یا از آنها بخرید و یا از توی شهر تورهای داخلی بخرید. فقط توجه داشته باشید که لیدر ها ممکن است گرانتر بفروشند ولی حداقل اینکه که به تور مطمئن هستید ولی افراد خارج از هتل را نمی شناسید و ممکن است که سر شما کلاه بگذارند. وقتی ما از لیدر ها تورهای آپشنال را می خریم ، تورها بیمه هستند و اگر برای مسافرین اتفاقی بیافتد پیگیری بیشتری خواهند داشت. در هتل ما ، مسافرانی بودند که می خواستند تور بفروشند. مسئولین هتل برخورد بدی با آن اشخاص کردند ، در نهایت هم از هتل اخراج شدند.

marti_resort_shabavizparvaz_01 نمایی از هتل مارتی ریزورت در مارماریس

marti_resort_shabavizparvaz_03

 نمایی ار هتل مارتی ریزورت در شهر مارماریس

نظر
تورهای دارای اعتبار و مرتبط

تور وان ویژه آذر ماه
وان
3 شب

تور وان ویژه آذر ماه

قیمت 1395000
تور آنتالیا 11 آذر ماه
آنتالیا
6 شب
پگاسوس

تور آنتالیا 11 آذر ماه

قیمت 6790000
تور ازمیر + کوش آداسی 18 آذر
کوس آداسی
6 شب
ایران ایر تور

تور ازمیر + کوش آداسی 18 آذر

قیمت 8895000
تور ازمیر 18 آذر ماه
ازمیر
6 شب
ایران ایر تور

تور ازمیر 18 آذر ماه

قیمت 6845000
تور ازمیر 5 تا 30 آذر
ازمیر
3 شب
آنادلوجت

تور ازمیر 5 تا 30 آذر

قیمت 6395000
تور ازمیر + کوش آداسی 11 آذر
کوس آداسی
6 شب
ایران ایر تور

تور ازمیر + کوش آداسی 11 آذر

قیمت 9195000

آخرین اخبار

فرم های مخصوص ورود به ...

فرم های مخصوص ورود به ...

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلیه مسافرین هواپیمایی پگاسوس قبل از پرواز قوانین و ...

اطلاعات بیشتر
قوانین و مقررات سفر به ...

قوانین و مقررات سفر به ...

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صدور ویزای امارات برای ایرانیان، از روز پنج‌شنبه ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ...

اطلاعات بیشتر
برترین ایرلانهای ترکیه

برترین ایرلانهای ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

پروازهای ترکیه | فرودگاه های بین المللی ترکیه عبارتند از: ...

اطلاعات بیشتر
دسرهای سنتی ترکیه

دسرهای سنتی ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

باقلوا باقلوا یکی از محبوب ترین شیرینی های ترکیه و دسرهای ...

اطلاعات بیشتر
الزام تست پی سی آر

الزام تست پی سی آر

۱۵ بهمن ۱۳۹۹

الزام ارائه تست پی سی آر برای کلیه مسافرین پروازهای ورودی هواپیمایی پگاسوس ...

اطلاعات بیشتر