کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

کشور صابون های تزیینی

وارنا - بلغارستان ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۴


کشور زیبا با مردمانی خون گرم


سلام به دوستداران بلغارستان


پارسال اوایل مهر 95 بود که با دوستم یک هفته به شهر وارنا در کشور بلغارستان رفتیم. دوست من خیلی سخت گیر است و دوست دارد که تمام شرایط ایده آل و عالی باشد به همین دلیل در انتخاب هتل و تور دقت زیادی کردیم. مبلغ تور ما هر نفر پنج میلیون شد. .پرواز رفت و برگشت ما با هواپیمایی قشم ایر بود من قبل از بلغارستان به کشور ترکیه (مارماریس _ کوش آداسی _ استانبول _ آنتالیا ) و شهر دبی سفر کرده بودم. همیشه فکر می کردم مردم آسیا خیلی خون گرم و مهمان نواز هستند ولی وقتی رفتم و مردم وارنا را دیدم ، فهمیدم که کشورهای اروپایی هم خون گرم و مهمان نواز هستند.
پرواز رفت ما شب بود، تقریبا حوالی ساعت 8 پرواز داشتیم . مدت پرواز از تهران به فرودگاه وارنا 3:15 دقیقه طول کشید. وقتی رسیدیم فرودگاه  ترانسفر اومد دنبال مسافرین و به راحتی به هتل های خودمان برده شدیم. هوای شهر وارنا در هفته اول مهر سرد و بود و نیاز بود که حتما لباس پاییزی پوشیده باشید. خوشبختانه هتل ما از همه نزدیک تر بود و ما اولین مسافرینی بودیم که اتاق هایمان را تحویل گرفتیم. مراحل check in ما خیلی زود انجام شد و ما به اتاقمان رفتیم. پرسنل هتل بسیار خون گرم و مهربان و مسلط به زبان انگلیسی بودند. اکثر پرسنل هتل وارنا مسلط به زبان انگلیسی بودند و این خیلی خوب بود در صورتی که در هتل های ترکیه ، بیشتر پرسنل به زبان انگلیسی مسلط نیستند.
هتل ما ، هتل گرند ملیا (Hotel Grand Melia Hermitage) پنج ستاره و تاپ بود . واقعا هتل خوب و زیبایی بود. من و دوستم از تهران early check in  و late check out را گرفته بودیم که در لابی هتل اذیت نشویم. منظورم اینکه هزینه ی بیشتری پرداخت کرده بودیم و از حد معمول اتاقمان زودتر تحویل گرفتیم و لحظه ی آخری که می خواستیم به فرودگاه برده شویم اتاق را تحویل دادیم .

hotel_gran_melia_shabavizparvaz_01

نمایی از هتل گرند ملیا هرمیتیج وارنا (Hotel Grand Melia Hermitage)

hotel_gran_melia_shabavizparvaz_03

نمایی از هتل گرند ملیا هرمیتیج وارنا (Hotel Grand Melia Hermitage)

hotel_gran_melia_shabavizparvaz_04

نمایی از هتل گرند ملیا هرمیتیج وارنا (Hotel Grand Melia Hermitage) 

hotel_gran_melia_shabavizparvaz_02

نمایی از هتل گرند ملیا هرمیتیج وارنا (Hotel Grand Melia Hermitage)

هتل در منطقه گلدن سند واقع شده است که یکی از بهترین مکان های گردشگری اروپا می باشد. هتل ملیا دو نوع تایپ داشت. یکی از تایپ اتاق ها استاندارد و دیگری vip بود. ما نوع vip هتل را گرفته بودیم و موقعیت اتاق ما level room بود . یعنی در طبقات بالای هتل قرار داشت و رو به دریا بود. خلاصه اتاق خوب و زیبایی بود ولی میز کار در اتاق نبود. به هر اتاق یک سیم کارت رایگان دادند ولی شارژ نداشت و ما باید از فروشگاه ها یا مغازه ها کارت شارژ تهیه می کردیم و خط را شارژ می کردیم. نحوه ی شارژ کردن سیم کارت در برگه ای به خوبی توضیح داده شده بود. نگران چیزی نباشید ، از قبل همه ی برنامه ریزی ها برای مسافرها انجام شده است.

golden_sands_varna_shabavizparvaz_01

نمایی از گلدن سندز (Golden Sands) وارنا

golden_sands_varna_shabavizparvaz_02

نمایی از گلدن سندز (Golden Sands) وارنا

golden_sands_varna_shabavizparvaz_03

نمایی از گلدن سندز (Golden Sands) وارنا


من و دوستم تصمیم داشتیم خوب استراحت کنیم و شهر وارنا را حسابی بگردیم. به خاطر همین صبح ها تا دیر وقت می خوابیدیم. خدمات vip که ما گرفته بودیم شامل خدمات uall و یک ماساژ عالی بود.
هر روز بعد از صرف صبحانه ای مفصل و خوب در محوطه هتل به گشت و گذار مشغول می شدیم . هتل ساحل اختصاصی داشت ولی برای دسترسی به ساحل هتل باید به طرف دیگر خیابان می رفتیم و از ساحل استفاده می کردیم. برای استفاده از چتر و صندلی های ساحلی مسافرین باید شارژ پرداخت می کردند. واحد پول بلغارستان لوا می باشد و تقریبا هر لوا دو هزار تومان می شود. اگر اشتباه نکنم تقریبا 2 یا 3 لوا برای شارژ صندلی یا چتر ساحل می گرفتند.
نکته بسیار مهم برای کسانی که می خواهند به بلغارستان سفر کنند این است که ، شما فقط دلار با خود به بلغارستان ببرید. ما در ایران لوا پیدا نکردیم . دلار همراه خودمان داشتیم و به راحتی پول را در آنجا تغییر می دادیم . صرافی های زیادی در کنار هتل قرار داشتند و مشکلی از این بابت نداشتیم.
ساحل هتل و ساحل های دیگر وارنا بینهایت تمیز و زیبا بودند و می توانم بگویم که از سواحل ترکیه هم بهتر بودند. هفته ی اول مهر ماه برای آب تنی بسیار سرد بود و ما نتوانستیم از پارک آبی و استخرهای استفاده کنیم.
من غذاهای هتل را دوست نداشتم و با اینکه خدمات uall (صبحانه _ نهار _ شام) داشتم ولی اصلا دلم نمی خواست در هتل نهار و شام  بخورم . به نظر من غذاهاشون یک بویی می داد که باعث می شد من از غذاهای آن ها خوشم نیاید.  در اطراف ساحل رستوران های زیادی وجود داشت و از جمله یک رستورانی که غذای ایرانی می داد!!!
سرآشپز رستوران ایرانی نبود ارمنی بود ولی سال های زیادی در ایران زندگی کرده بود و غذاهای ایرانی را نیز سرو می کرد. ما در رستوران او کباب کوبیده ایرانی خوردیم. خداروشکر که آن رستوران را پیدا کردیم!
روز اولی که در هتل بودیم لیستی از تورهای آپشنال به ما دادن و ما می توانستیم از بین تورهای آپشنال انتخاب کنیم. من و دوستم تصمیم گرفتیم از تور شب های بلغاری  که در آن زمان 55 لوا برای هر نفر بود و تور جزیره زیبای نسبر به مبلغ 60 لوا برای هر نفر استفاده کنیم . قیمت ها برای بچه های زیر دو سال رایگان و برای بچه های زیر 12 سال نیم بها بود. از قبل تورها را زمان بندی کرده بودند و روز برگزاری تور مشخص بود. تور ها با یکدیگر تداخلی نداشت و شما می توانستید در تمام تورها شرکت کنید.
تور خرید هم در لیست تورهای آپشنال به صورت رایگان بود و به این صورت انجام شد:
ما به بزرگترین و مدرنترین مراکز خرید شهر وارنا بردند. نهار در گشت خرید رایگان خریده می شد و ما می توانستیم در بین چهار رستوران انتخاب کنیم و هر کدام که دوست داشتیم را بخوریم. در مغازه هایی که ما را بردند انواع سوغاتی و محصولات محلی بلغارستان وجود داشت و لازم نبود که برای تهیه سوغاتی های محلی به جای دیگری برویم . مهم ترین سوغاتی کشور بلغارستان صابون های معطر و خوش بو می باشد.


traditional_clothes_bulgaria_shabavizparvaz_01

تصویر لباس سنتی مردم وارنا در کشور بلغارستان

traditional_clothes_bulgaria_shabavizparvaz_02

تصویر لباس سنتی مردم وارنا در کشور بلغارستان

تور شب بلغاری :
ماشین آمد هتل دنبال ما ، مسافرها سوار ماشین شدند و مسیر عبوری ما بسیار قشنگ بود ، اول از یک جاده ی ساحلی رد شدیم بعدش وارد جنگل شدیم و از یک جاده ی جنگلی عبور کردیم و به منطقه ای رسیدیم که آلبنا نام داشت.
در آنجا قطارهای تفریحی و زیبایی وجود داشت که کسانی که روز به اون محوطه می رفتند می توانستند سوار شوند و منطقه آلبنا را بگردند . محیط شاد و زیبا یی بود . می توان گفت که منطقه به دو دسته تقسیم شده بود و در سمت راست زغال هایی ریخته بودند برای رقص بلغاری ، جشن و پایکوبی و پریدن از روی آتش،  در سمت چپ محوطه هم میزهای مستطیل شکل بزرگی قرار داشتند که روی آن ها با نوشیدنی و انواع خوراکی پر شده بود.در هنگام ورود ، پرسنل آن باغ از ما با نان و نمک پذیرایی کردند . این یک رسم قدیمی از وارنا است و به این معنی است که ما را نمک گیر کرده اند.
گارسن های آنجا با لباس محلی کار می کردند و ظاهر زیبایی داشتند و مودب بودند. از هر ملیت و قومی در آن شب کنار هم جمع شده بودند. در محوطه آهنگ های متفاوتی پخش می شد و البته آهنگ ایرانی شاد شاد. وقتی آهنگ ایرانی پخش شد ، ما ایرانی ها به وجد آمدیم و خیلی خوشحال شدیم. جالب که بقیه کسانی که در آنجا بودند از آهنگ لذت می بردند و استقبال خوبی داشتند. رقص های بلغاری برای من خیلی جالب بود و من دوست داشتم. آهنگ های بلغاری تنوع زیادی داشت و آهنگ های بلغاری هم شاد و کوبنده بود و هم ملایم و روح نواز.
در حین برگزاری رقص های متفاوت، اجرا کننده ها لباس های متفاوتی می پوشیدند و اجرا خیلی زیبایی داشتند.  در قسمتی از محوطه باغ ، تئاتر کوتاهی اجرا شد که عاشقانه بود. آن تئاتر را هم خیلی دوست داشتم ، دوستمم از برنامه هایی که برگزارمی شد لذت می برد.

تور جزیره زیبای نسبر :
جزیره نسبر بسیار زیبا بود و جز مکان های توریستی می باشد که در یونسکو ثبت شده است . بیشتر جزیره تاریخی بود . یک قلعه و کلیسا باستانی در این جزیره قرار داشت . بزرگترین مجموعه ساحلی در کشور بلغارستان در جزیره نسبر بود ، واقعا مناظر و سواحل زیبا و جالبی در آن جزیره بود.

رفت و آمد در سطح شهر بسیار راحت بود و می توانستیم با تاکسی های زردی که همه جا بودند مسیر خود را برویم. قطارهای گردشی جالبی هم در سطح شهر بود که با قیمت 2 لوا یک رفت و برگشت را حساب می کردند.
طبق معمول همه ی پروازها ، سه ساعت قبل از پرواز ترانسفر به دنبال ما آمد و به فرودگاه برده شدیم. پرواز برگشت ما باز هم شب بود و تقریبا بامداد رسیدیم به فرودگاه امام خمینی ،

ما از سفر به وارنا بسیار لذت بردیم ، حتما یکبار هم که شده به این کشور سفر کنید.

island_nessber_varna_shabavizparvaz_02

نمایی از جزیره نسبر وارنا

island_nessber_varna_shabavizparvaz_01

نمایی از جزیره نسبر وارنا

qeshm_air_airplane_shabavizparvaz

هواپیمایی قشم ایر (Qeshm Air Airplane)

airport_varna_bulgaria_shabavizparvaz_04

فرودگاه شهر وارنا بلغارستان

airport_varna_bulgaria_shabavizparvaz_01

فرودگاه شهر وارنا بلغارستان

airport_varna_bulgaria_shabavizparvaz_02

فرودگاه شهر وارنا بلغارستان 

airport_varna_bulgaria_shabavizparvaz_03

فرودگاه شهر وارنا بلغارستان

Golden_Sands_Map_shabavizparvaz

نظر
آخرین اخبار

فرم های مخصوص ورود به ...

فرم های مخصوص ورود به ...

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلیه مسافرین هواپیمایی پگاسوس قبل از پرواز قوانین و ...

اطلاعات بیشتر
قوانین و مقررات سفر به ...

قوانین و مقررات سفر به ...

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صدور ویزای امارات برای ایرانیان، از روز پنج‌شنبه ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ...

اطلاعات بیشتر
برترین ایرلانهای ترکیه

برترین ایرلانهای ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

پروازهای ترکیه | فرودگاه های بین المللی ترکیه عبارتند از: ...

اطلاعات بیشتر
دسرهای سنتی ترکیه

دسرهای سنتی ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

باقلوا باقلوا یکی از محبوب ترین شیرینی های ترکیه و دسرهای ...

اطلاعات بیشتر
الزام تست پی سی آر

الزام تست پی سی آر

۱۵ بهمن ۱۳۹۹

الزام ارائه تست پی سی آر برای کلیه مسافرین پروازهای ورودی هواپیمایی پگاسوس ...

اطلاعات بیشتر