کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

بدروم یا آنتالیا یا کوش آداسی یا مارماریس

بدروم - ترکیه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ۰۷:۴۷


من بارها به ترکیه سفر کردم. در فصلهای متفاوت به این کشور سرسبز رفتم. شهرهای استانبول ، بدروم ، آنتالیا ، مارماریس و کوش آداسی را دیده ام. می خواهم یک مختصر مقایسه ای در بین این شهر ها بگم و بعدش برم سراغ سفرنامه بدروم خودم.

هر کس با یک ذهنیتی به سفر می رود. قبل سفر از خودتون بپرسید که چه کاری شما را خیلی راضی می کند؟

شهر آنتالیا دارای هتلهای فوق العاده لوکس ، تورهای ارزان ، ورزش های آبی مهیج ، مراکز خرید معمولی است. اگر به این شهر می روید باید هتل خیلی خوبی را انتخاب کنید چون بیشتر وقت شما در هتل می گذرد. خدمات هتلتان را حتما ALL  یا UALL  انتخاب کنید .

شهر استانبول پر از جاذبه های تاریخی ، مکانهای دیدنی ، بدون ورزش آبی (فقط می توانید کشتی سوار بشید) ، خرید بسیار بسیار عالی (مراکز خرید زیاد و متنوع با قیمت های عالی) ، هتلهای معمولی زیاد ، تورهای ارزانی دارد . خدمات هتلهای استانبول فقط صبحانه می باشد مگر اینکه خود شما هتل را با نهار و شام بگیرید که به نظر من اصلا این کار را نکنید . بیخودی هزینه سفرتان را بالا می برید .

شهر کوش آداسی تقریبا یک پک کاملی از مسافرت را دارد . هم از لحاظ خرید ، تفریح ، ورزش های آبی ، منابع طبیعی ، ساحل ، هتلهای لوکس  ترکیب خوبی دارد .

شهر مارماریس و بدروم تقریبا مثل همدیگه هستند ، البته هتلهای لوکس بدروم بیشتر است . مراکز خرید ،  منابع طبیعی ، ساحل ، ورزش های آبی ، تفریحات و هتلهای خوبی دارند. به طور کلی کسانی می روند مارماریس و بدروم که بخواهند استراحت کنند و از ساحل لذت ببرند.

سفرنامه بدروم :

سال گذشته ، تاریخ 1 اردیبهشت سال 96 به شهر بدروم با پرواز ایران ایر سفر کردم. من با همسرم و چهارتا از دوستانمون رفتیم. هزینه تور 2.790.000 تومان شد. تقریبا ساعت 10 در فرودگاه بودیم ، ساعت پرواز 12 شب بود . خداروشکر پرواز تاخیری نداشت و سروقت انجام شد . پرواز ما تقریبا 3 ساعت طول کشید تا به فرودگاه عدنان مندرس بدروم برسیم. فرودگاه ازمیر خیلی کوچیکه . کارگزار تور ما Elan Tour بود و یک نفر با برگه ای به دست آمده بود دنبالمون. تقریبا 15 دقیقه طول کشید تا همه ی مسافرها جمع شوند. سوار اتوبوس شدیم و به سمت شهر بدروم حرکت کردیم.

مسافت بین فرودگاه عدنان مندرس تا بدروم 240 کیلومتر است و حدود 3:30 طول کشید . در بین راه جلوی یک رستوران نگه داشتند تا اگر کسی چیزی می خواهد بخرد یا اگر کاری دارد انجام دهد. معمولا غذای بین شهری نمی گیرم . غذاهای رستوران هم خیلی کیفیت نداشت. توصیه می کنم چون مسافت طولانی حتما با خودتان خوراکی داشته باشید .

شهر بدروم خیلی سرسبز و شباهت زیادی به شمال کشور خودمان دارد . یک نکته ی جالب در بدروم اینکه خانه های بدروم بیشتر از سه طبقه نمی توانند باشند. قسمتی از شهر خانه های یکدست سفید دارد که منظره بسیار زیبایی را شکل داده .

ساعت 8 صبح به شهر بدروم رسیدیم ، اتوبوس جلوی هتلهای متفاوتی می ایستاد تا مسافران را پیاده کند و یک نفر هم کارهای چک این (Check In) را انجام می داد. ساعت تحویل اتاق 14 است به همین خاطر ما وسایلمان را تحویل هتل دادیم و خودمان به مرکز شهر رفتیم تا صبحانه بخوریم. بدروم شهر خیلی بزرگی نیست . بعد صبحانه به ساحل رفتیم و استراحت کردیم.

salmakis_resort_spa_shabavizparvaz_سفرنامه بدروم _ شباویز پرواز

تصویر هتل سالماکیس

هتل ما سالماکیس بدروم (Hotel Salmakis Bodurm) بود . هتل فوق العاده زیباست . تقریبا ساعت 12 برگشتیم به لابی هتل و همانجا منتظر تحویل اتاق بودیم. بلاخره پس از کلی انتظار اتاق را تحویل گرفتیم . تا عصر خوابیدیم . عصر از اتاقها بیرون زدیم و محوطه هتل را گشتیم. هتل سالماکیس خیلی بزرگ است . هتل سرگرمی هایی داشت ، مثل نمایش آمفی تئاتر ، موسیقی زنده (بیشتر به زبان ترکی)، کلوب سرگرمی ...

salmakis_resort_spa_shabavizparvaz_سفرنامه بدروم _ شباویز پرواز

تصویر هتل سالماکیس

صبح روز بعد که از خواب بیدار شدیم رفتیم صبحانه خوردیم. صبحانه هتل عالی است. تنوع زیادی در صبحانه هست. بعد صبحانه رفتیم در شهر بدروم تا هم شهر را ببینیم و هم سری به تورهای شهری بزنیم. از جلوی درب هتل هر 5 - 6 دقیقه دلموش حرکت می کند . سوار دلموش شدیم و رفتیم تو شهر . تو شهر صرافی پیدا کردیم و مقداری پول به لیر تبدیل کردیم. روز اول می خواستیم به اسکله و قلعه قدیمی سنت پیتر دیدن کنیم، قلعه در منطقه مارینای بدروم قرار دارد. در بین راه مغازه هایی را دیدیم که تورهای آپشنال می فروختند. دوستان بدانید که اگر از مغازه ها تور بخرید می توانید تخفیف بگیرید ولی لیدرها هیچ تخفیفی نمی دهند.

salmakis_resort_spa_shabavizparvaz_سفرنامه بدروم _ شباویز پرواز

تصویر هتل سالماکیس

تورهای آپشنال بدروم :

  • تور کشتی کاتامران  + شام :  قیمت 50 لیر
  • تور قایق + بازدید از 5 ساحل + نهار : 50 لیر
  • پارک آبی : 40 لیر (هزینه پارک آبی از لیدر 30 دلار است!)

ما تور قایق را رزرو کردیم.خودمان هم یک روز رفتیم پارک آبی.

به راه خودمان ادامه دادیم و به سمت اسکله رفتیم.یک بازار محلی نزدیک به اسکله هست ، اول رفتیم آنجا و کمی خرید کردیم بعدش رفتیم اسلکه . اسلکه بسیار زیبایی دارد . بعد یک مدتی رفتیم به سمت قلعه قدیمی . هزینه ورودی قلعه قدیمی 30 لیر است.

قلعه سنت پیتر  :

قلعه پنج برج دارد به نام های فرانسوی ، انگلیسی ، ایتالیایی ، آلمانی و برج مار

در زیر قلعه موزه ای وجود دارد ، در موزه اشیا باستانی را نگه داری می کنند . یک کشتی غرق شده در این موزه نگهداری می شود که می گویند اولین کشتی غرق شده جهان است. دیدن این موزه خالی از لطف نیست.

کل روز ما به گشت و گذار و بازدید از مراکز تاریخی گذشت ، بعدش برگشتیم هتل و استراحت کردیم ، بیشتر در فضای زیبا و بزرگ هتل وقت گذراندیم.

castle_bodrum_shabavizparvaz_سفرنامه بدروم _ شباویز پرواز

تصویر قلعه بدروم

یک روز به خرید اختصاص دادیم : مراکز خرید meyve و oasis و midtown رفتیم . کلا بدروم شهری نیست که خیلی به صرفه بتونیم خرید کنیم ، ولی در کل همه ی برندها بودند و خرید خوبی داشتیم. هزینه تاکسی برای رفتن به این مرکز خرید ها بین 20 تا 30 لیر است. در مراکز خرید رستورانهای متنوعی هست ، می توانید فست فود یا غذاهای سنتی ترکیه را بخورید. مثلا هزینه یک همبرگر با نوشابه 10 لیر است.

شبها در هتل می گذراندیم ، از برنامه های شاد ، سرگرم کننده و موسیقی های ترک لذت می بردیم.

map_mall_bodrum_shabavizparvaz_سفرنامه بدروم _ شباویز پرواز

نقشه مراکز خرید در شهر بدروم

تور قایق و بازدید از پنج جزیره:

روز بعد قرار بود که ساعت 10:30 جلوی مغازه تور فروشی باشیم تا تور قایق برگزار بشه ، ما بعد صبحانه از هتل بیرون زدیم و با دلموش رفتیم جلوی مغازه تور فروشی . چند دقیقه بعد یکی از خدمه کشتی به دنبال ما آمد و ما را به کشتی رساند. کشتی به راه افتاد ، با چند تا ایرانی دوست شدیم و اکیپ خوبی را تشکیل دادیم. بعد چند دقیقه از حرکت کشتی ، در جایی ایستاد تا هر کس که می خواهد در دریا شنا کند. بعد آبتنی کشتی حرکت کرد به سمت جزیره کارا  در نزدیکی جزیره کارا یک غاری وجود دارد . درون غار چشمه آبگرم هست ، یک اسکله در کنار غار ساخته اندکه اگر مسافران می خواهند به داخل غار بروند. ما رفتیم ، یک غار معمولی بود . در مسیر در ساحلها توقف می کرد ، یکی از ساحلها ، ساحل ابوقاضیه، این ساحل معرکه است !

به قدری ساحل ابوقاضی شفاف است که کف دریا را راحت می توان دید . همیشه برام تفاوت ساحلها جالب بوده است. یک نکته جالب براتون بگم . تا حالا شده تفاوت ساحل ها براتون جالب باشه. رنگ آب دریا در بعضی سواحل شفاف و در بعضی سواحل کدر و خاکستری است. دلیل این پدیده چی می تواند باشد؟؟

اگر فکر می کنید به خاطر آلودگی محیط است در اشتباه هستند. شاید درصد خیلی کمی از این تغییر رنگ به خاطر آلودگی باشد. بیشتر به دلیل چرخش آب های کره زمین ، موجودات درون آب و عوامل رسوبی می باشد. باید بدانید که آب کمی مایل به خاکستری ارزش بیشتری نسبت به آب خیلی شفاف دارد .

راستی بدانید که در کشتی فقط غذا به صورت رایگان می باشد ، نوشیدنی و چیز دیگه ای اگر بخواهید باید آنها را خیلی گران بخرید . اگر چیزی لازم دارید قبل از سوار شدن به کشتی با خودتان ببرید . تقریبا ساعت 2:30 بود که نهار آماده شد و نهار خوردیم. بعدش رفتیم به ساحل پنجم . در مسیر موزیک در کشتی پخش می شد و ما ایرانی ها هم حسابی خوش می گذرانیدم. از مسئول کشتی درخواست کردیم آهنگ ایرانی بگذارد و کلی رقصیدیم. تور کشتی خیلی خوش گذشت.

تقریبا 5:30 عصر بود که به اسکله برگشتیم . قدم زنان در بدروم راه می رفتیم . روز بسیار خوبی بود . ساعت 9 شب بود رسیدیم به هتل ، رفتیم از میز مفصل پر تنوع هتل سالماکیس شام خوردیم. بعد شام هم از موزیک های شاد هتل بهره بردیم.

پارک آبی :

یک روز به پارک آبی ددمان رفتیم. در سایت پارک آبی خوندم که ددمان به صورت رایگان چند تا ماشین در ایستگاه های مشخصی گذاشته تا مسافران را به پارک آبی بیاورد. پارک آبی درست رو به روی پاساژ میدتاون است . از هتل با دلموش رفتیم مرکز شهر ، از آنجا هم سوار ماشین پارک آبی ددمان شدیم (هزینه تاکسی رایگان است).

البته فکر میکنم اگر با پارک آبی تماس بگیرید و بخواهید ماشین براتون می فرسته . ساعت 11:30 به پارک آبی رسیدیم . یک دستبند و کلید برای کمد لباس (رایگان) به ما دادن. پارک آبی ددمان خیلی بزرگ نیست. حدود 10  سرسره و استخر های بزرگی دارد. در پارک آبی زیپ لاین هم هست ، هزینه زیپ لاین 10 لیر است.

ساعت 3 بود که از پارک رفتیم به سمت هتل . خیلی خسته شده بودیم ،خوابیدیم. عصر مشغول سرگرمی های هتل بودیم.

aquapark_dedeman_bodrum_shabavizparvaz_سفرنامه بدروم _ شباویز پرواز

تصویر ماهواره ای از پارک آبی ددمان بدروم

چون سفر ما تفریحی و گردشی بود ، بیشتر استراحت کردیم ، از ورزش های ساحلی لذت بردیم ، شنا ، والیبال ساحلی ... . شهر بدروم یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای ایرانیها است به دلیل نداشتن ویزا ، کم هزینه بودن ، نزدیک بودن ترکیه به ایران ، شباهت غذا های ایرانی و ترک ...

نظر
  • سارا ۲۶ فروردين ۱۳۹۷

    به نظرم آنتالیا از همه بهتره ، هم خرید می کنی ، هم خوش می گذره . هتلهای لوکس و زیبایی داره.

  • mahsa ۲۴ فروردين ۱۳۹۷

    بدروم خیلی قشنگه

تورهای دارای اعتبار و مرتبط

تور استانبول آذر ماه 6 شب
استانبول
6 شب
ایران ایر تور

تور استانبول آذر ماه 6 شب

قیمت 7095000
تور استانبول آذر ماه 5 شب
استانبول
5 شب
ایران ایر تور

تور استانبول آذر ماه 5 شب

قیمت 6795000
تور استانبول آذر ماه 4 شب
استانبول
4 شب
ایران ایر تور

تور استانبول آذر ماه 4 شب

قیمت 6445000
تور استانبول آذر ماه 3 شب
استانبول
3 شب
ایران ایر تور

تور استانبول آذر ماه 3 شب

قیمت 6145000
تور آلانیا 19 آذر ماه
آلانیا
6 شب
پگاسوس

تور آلانیا 19 آذر ماه

قیمت 5590000
تور آلانیا 19 آذر ماه
آلانیا
6 شب
پگاسوس

تور آلانیا 19 آذر ماه

قیمت 5590000

آخرین اخبار

فرم های مخصوص ورود به ...

فرم های مخصوص ورود به ...

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلیه مسافرین هواپیمایی پگاسوس قبل از پرواز قوانین و ...

اطلاعات بیشتر
قوانین و مقررات سفر به ...

قوانین و مقررات سفر به ...

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صدور ویزای امارات برای ایرانیان، از روز پنج‌شنبه ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ...

اطلاعات بیشتر
برترین ایرلانهای ترکیه

برترین ایرلانهای ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

پروازهای ترکیه | فرودگاه های بین المللی ترکیه عبارتند از: ...

اطلاعات بیشتر
دسرهای سنتی ترکیه

دسرهای سنتی ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

باقلوا باقلوا یکی از محبوب ترین شیرینی های ترکیه و دسرهای ...

اطلاعات بیشتر
الزام تست پی سی آر

الزام تست پی سی آر

۱۵ بهمن ۱۳۹۹

الزام ارائه تست پی سی آر برای کلیه مسافرین پروازهای ورودی هواپیمایی پگاسوس ...

اطلاعات بیشتر