کانال تلگرام شباویز
×

منــــــو

جهت دریافت رایگان آخرین تورها در ایمیل خود عضو شوید.

سفر به کره جنوبی

سئول - کره جنوبی ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۱


سلام به علاقمندان کره جنوبی

در کار ما، سفر کاری زیادی پیش می آید. به چندین کشور سفرکرده ام. وقتی سفرنامه ها را می خوندم ،متوجه شدم سفرنامه کره جنوبی کم است. به همین دلیل سفرنامه کره جنوبی خودم را می نویسم تا علاقمندان از این کشور، اطلاعات بیشتری داشته باشند.

در اردیبهشت ماه سال 97 به کشور کره جنوبی ، شهر سئول سفر کردم. در اصل سفرم کاری بود و باید دستگاهی را تست می کردم و تحویل می گرفتم . ولی با هزینه خودم سه روز بیشتر هتل رزرو کردم تا در شهر سئول گردش کنم. پرواز رفت و برگشت من با هواپیمایی امارات بود. دو ساعت از تهران تا دبی و بعد از 3 ساعت ترانزیت مدت پرواز از دبی تا کره جنوبی 9 ساعت شد(ساعت 7 عصر تهران به سمت دبی پرواز کردیم. ساعت 3 صبح از دبی به سمت کره پرواز کردیم و ساعت 12 ظهر به فرودگاه اینچئون سئول رسیدیم.). اختلاف ساعت ما با کره جنوبی 5 ساعت است و آنها 5 ساعت از ما جلوتر هستند.

هتل ما Ibis Ambassador Myeongdong  سه ستاره بود. لابی هتل در طبقه آخر ساختمان قرار داشت. وقتی وارد هتل شدیم یک قسمت اطلاعات وجود داشت و به ما گفت که باید با آسانسور به طبقه آخر بروید و در لابی مراحل چک این (Check In) را انجام دهید .صبحانه هاشون خیلی مزخرف. پنیر ، شیر ، نان تست و تخم مرغ (نیمرو)، سبزی های بد مزه ، برنج وجود دارد.  وسایل خواب و امکانات اتاق خوب بود.من و همکارانم زیاد در هتل نمی ماندیم.

south_corea_seoul_shabavizparvaz_38

south_corea_seoul_shabavizparvaz_08

south_corea_seoul_shabavizparvaz_07

شهر سئول :

لیدر ما یک خانم کره ای بود که فقط به زبان انگلیسی می توانست با ما صحبت کند. 

- شهر سئول پرجمعیت ، تمیز و بزرگ است ولی من فکر می کردم که خیلی خیلی بهتر از تهران ساخته شده باشد که اصلا اینطور نبود. فقط تعداد برج ها و ساختمان هایش بیشتر بود وگرنه خیلی شهر تخیلی نبود. از شهر سئول رود رد شده است که رود آرزوها هم نام دارد.

 - مرکز شهر سئول میو دون نام دارد. خیلی روی لهجه حساس هستند. وقتی من ازشون می پرسیدم میودون کجاست؟ خیلی با تعجب می گفتند ، چی؟ نداریم. در صورتی که من کلمه را درست می گفتم و فقط با لهجه و اصوات آنها بلد نبودم که بگم!!

- مثل تهران خانه های شیک و گران آنها در قسمت شیب دار و بالای شهر می باشد. تقریبا رود سئول شهر را به دو قسمت اعیان نشین و قشر فقیر تقسیم کرده است. بالای رود افراد ثروتمند سکونت دارند.

- یک نکته منفی که شهر سئول دارد این است که سطل زباله کمی دارند. من وقتی می خواستم آشغالی دور بریزم ، سطلی پیدا نمی کردم . لیدر به من می گفت بنداز روی زمین میان و تمیز می کنند!!! شهر سئول واقعا تمیز بود ولی آقا این اصلا چه کاریه؟؟

south_corea_seoul_shabavizparvaz_big_1

south_corea_seoul_shabavizparvaz_37 south_corea_seoul_shabavizparvaz_36 south_corea_seoul_shabavizparvaz_14

south_corea_seoul_shabavizparvaz_12

مردم کره جنوبی :

- زبان انگلیسی مردم کره اصلا خوب نیست.

- لیدر می گفت که مردم کره خیلی کار می کنند و بسیار استرس دارند. به طور کلی سئول شهر گرانی و قیمت خانه وحشتناک زیاد است. اصلا خرید لباس و چیزهای دیگر  به صرفه نیست. واحد پول کره وون است. مثلا یک چیز خیلی کوچک بگیری باید حداقل 6 هزار وون پرداخت کنی.

- دزدی در این کشور کم است. همانطور که می دانید به دلیل اینکه ما کارت اعتباری نداریم ، مجبوریم پول نقد با خودمون حمل کنیم. وقتی به لیدر می گفتم که اطمینانی هست من کیفم را در ماشین بگذارم یا نه؟ با خیال راحت می گفت اصلا نگران نباش و کیفت را بگذار.

- مردم کره هنوز هم اخلاقیات شرقی ها را دارند و با توجه به معاشرت زیادشان با آمریکا و جوامع اروپایی ، هنوز فرهنگ های شرقی را حفظ کرده اند. مثلا نوع لباس پوشیدن، حیا و احترام در بین جوان ها به چشم می خورد.

- خیلی برام جالب بود که هر روز در قسمت های مختلف شهر چند نفر جمع شده بودند و اعتراض می کردند. در بعضی جاها می دیدم که تعداد نفرات مثلا 3یا 4 نفر است ولی تابلو و پلاکارت به دست گرفته و اعتراض می کردند!

- خانم های کره ای آرایش صورت زیادی دارند و شدیدا زن و مرد به پوست خودشان اهمیت می دهند. در مغازه های لوازم بهداشتی فروشی ، خانم ها و آقایان ماسک صورت زیادی می خریدند. خانمی که لیدر ما بود ، من فکر می کردم حداکثر 40 تا 43 سالش باشد ولی تقریبا 65 سالش بود! اصلا اصلا بهش نمی آمد که سن این خانم انقدر بالا باشد!!

south_corea_seoul_shabavizparvaz_10

south_corea_seoul_shabavizparvaz_24

south_corea_seoul_shabavizparvaz_09

مکان های دیدنی شهر سئول :

وقتی به بازدید قصرهای قدیمی سئول رفتیم متوجه شدم که هیچ درختی در محوطه قصر وجود ندارد. همانطور که در تاریخ نشان داده شده ، کشور کره جنوبی پر از جنگ و درگیری بوده است. به همین خاطر کف حیاط های قصر پر از شن و ماسه کرده بودند تا صدای پای افراد را بشنود و از حملات در امان بمانند. به نظر من آثار تاریخی خیلی خیلی قدیمی نداشتند و تمدن و فرهنگ باستانی زیادی ندارند. بیشتر آثاری که به ما نشان دادند بازسازی شده بود .

south_corea_seoul_shabavizparvaz_big3

south_corea_seoul_shabavizparvaz_big

south_corea_seoul_shabavizparvaz_big6

south_corea_seoul_shabavizparvaz_big7

south_corea_seoul_shabavizparvaz_big8

south_corea_seoul_shabavizparvaz_23

غذاهای کره جنوبی :

- مردم کره به غذای گرم علاقه زیادی دارند و بر روی میز غذا باربیکو گذاشته اند ، شما می توانید به هر اندازه که دوست دارید گوشت را کباب کنید و داغ داغ بخورید. مردم کره بیشتر به غذاهای محلی و اصیل خود علاقه دارند تا فست فود. شعبات فست فودهای مشهور مثل کی اف سی بسیار کم بود و در آن پنج روز من فقط یک شعبه از کی اف سی دیدم.

- میز غذاهاشون چند تا کاسه کوچک است (مثلا 15 یا 16 کاسه) که در هر کدام از آنها یه غذا گذاشته اند و شما ظرف خاص و مستقلی نداری که غذایت را در آن بخوری، غذا اشتراکی سرو می شود. باید از تمام  کاسه های کوچک لقمه درست کنی و بخوری. اگر با چابستیک بلند نباشید کار کنید می توانید قاشق بخواهید تا برایتان بیاورند. در غذاهاشون اصلا نون استفاده نمی کنند ، فقط برنج است که به مقدار کم استفاده می کنند.

- ایتائون جایی که بیشتر مردم اروپایی در آنجا رفت و آمد می کنند. به اصرار دوستانم برای خوردن همبرگر به ایتائون رفتیم .

south_corea_seoul_shabavizparvaz_35

- یکی از غذاهای مورد علاقه آنها کیمچی است. منم خیلی دوست داشتم. مثل کاهو خودمون که مواد طعم دار به آن زده اند و می خورند. بیشترین قسمت مواد غذایی مردم کره از سبزی تشکیل شده ، شاید همین دلیل لاغر بودن کره ای ها باشد. خود کیمچی انواع متفاوتی دارد . غذاهای کره ای مخلوطی از چندین ادویه و سبزی درست می شود. فلفل یکی از ادویه های اصلی آنهاست.

- جالب بدانید که کره ای ها عاشق پیاز هستند. پیاز خام را خرد کرده و در کاسه ای سر میز می گذارند . بعد اینکه لقمه غذاشون را آماده کردند ، آن را در ظرف پیاز می زنند تا به آب پیاز آغشته بشه. بعد میل می کنند.

- انواع سالادها ، انواع سوشی ، سوپ ها ، هشت پا ، انواع جانور ، انواع کیمچی ، برنج(برنج بدون نمک و به صورت شفته درست می شود) ، گوشت کبابی غذاهای غالب این کشور است. در نهایت در مورد غذاشون می تونم بگم که یک بوی خاصی می دهد که خوب نیست. نحوه ی لقمه گرفتن : یک برگ کاهو را بر می دارند ، یک تکه گوشت و سبزی در آن می گذارند ، بعد آن را در داخل کاسه پیاز می زنند ، بعد پیاز مقداری سس به آن اضافه می کنند و می خورند.

south_corea_seoul_shabavizparvaz_0b

south_corea_seoul_shabavizparvaz_04 south_corea_seoul_shabavizparvaz_03 south_corea_seoul_shabavizparvaz_01

south_corea_seoul_shabavizparvaz_b

south_corea_seoul_shabavizparvaz_34 south_corea_seoul_shabavizparvaz_33 south_corea_seoul_shabavizparvaz_

نظر
آخرین اخبار

فرم های مخصوص ورود به ...

فرم های مخصوص ورود به ...

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کلیه مسافرین هواپیمایی پگاسوس قبل از پرواز قوانین و ...

اطلاعات بیشتر
قوانین و مقررات سفر به ...

قوانین و مقررات سفر به ...

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صدور ویزای امارات برای ایرانیان، از روز پنج‌شنبه ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ...

اطلاعات بیشتر
برترین ایرلانهای ترکیه

برترین ایرلانهای ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

پروازهای ترکیه | فرودگاه های بین المللی ترکیه عبارتند از: ...

اطلاعات بیشتر
دسرهای سنتی ترکیه

دسرهای سنتی ترکیه

۲۴ بهمن ۱۳۹۹

باقلوا باقلوا یکی از محبوب ترین شیرینی های ترکیه و دسرهای ...

اطلاعات بیشتر
الزام تست پی سی آر

الزام تست پی سی آر

۱۵ بهمن ۱۳۹۹

الزام ارائه تست پی سی آر برای کلیه مسافرین پروازهای ورودی هواپیمایی پگاسوس ...

اطلاعات بیشتر